Політолог: Видно, що "американський дух" Манафорта ще повністю не вивітрився з України
Бачу із стрічки, що загальну увагу викликало завершення "форуму" Олександра Вiлкула (чи як там називається цей захід?) "ахметівської частини" колишньої "Партії регіонів" словами "Слава Україні", та непевною відповіддю присутнiх у залі – "Героям слава!".
Більшість поставилася до цього як до курйозу. Мовляв, це все ведучий "потролив" учасників. Хоча я так не думаю. Адже загалом захід був організований візуально на високому рівні – видно, що "американський дух" Манафорта ще повністю не вивітрився. Та й якщо звернути увагу на зміст виступів на акції Вілкула, то він теж наштовхує на роздуми.
Приміром, популярні ще не так давно тези в стилі "антиамериканізму" про "зовнішнє управління" – тепер не лунають.
Очевидно, "солідним бізнесменам" з "ахметівського крила" зовсім не потрібні "зайві" санкції, тож можна показати, що вони "повірили в ідеали Майдану" та "постали на шлях виправлення"?
Читайте також: Порошенко перенес свою избирательную кампанию в церкви страны — Der Spiegel
Бо що їм потрібне? Схоже, що збереження статус-кво. Я взагалі не впевнений, коли той же Ахметов почував себе краще – зараз, коли є "Ротердам +" і повне взаєморозуміння з владою і стабільний фінансовий потік, чи "раніше", за часiв Януковича. Тож навіщо ламати те, що прекрасно працює?
Тому уся ця риторика – під патріотичним гаслом "Слава Українi!" – виглядає як дуже м’яка підготовка "ахметівських" до публічно-політичного дрейфу у напрямку своїх актуальних економічних партнерів у виглядi Порошенка та iнших полiтикiв Майдану. I така собі "пропозиція" себе в якості політичного партнера в рамках майбутньої "демократичної коаліції".
Читайте також: "В єдності наша сила" – патріарх Філарет відкрив Форум єднання. ВІДЕО
Звісно, все це треба ідеологічно обґрунтувати. Якщо скоро будуть йти публікації про "патріотичний національний бізнес як основу для безпеки" – ця версія виглядатиме цілком реальною.
Фактично, єдине, що їх може стримувати від дрейфу, схожого на дрейф СПУ Мороза 2006 року до "Партії регіонів" (хоча і зворотному напрямку) – необхідність збереження свого електорату, якому тривалий час розказували дещо інші речі. Це і обумовлює двозначність у багатьох моментах. Хоча це і не зменшує імовірність руху до "ШирКи-2" ("широкої коаліції").
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки