MENU

Знайомтеся, це Стівен Прюітт. Він зробив три мільйони правок в Wikipedia

1001 1

Навряд чи ви впізнали чоловіка на фото, хоча з великою вірогідністю користувалися результатами його праці. Знайомтеся, це Стівен Прюітт. Вдень він працює клерком на таможні, а у вільний час – редагує Вікіпедію. Стівен вніс 3 мільйони правок до вільної енциклопедії, доклавши руку до вдосконалення третини всіх статей англомовної Вікіпедії!

За останні 14 років він також написав 35 000 оригінальних вікі-статей з нуля і став найбільш результативним автором Інтернет-енциклопедії. 

Читайте також: Цензура Вікіпедії як тест на диктатуру

Прюітт створив свою першу статтю для Вікіпедії в 2004 році – вона була присвячена його пра-пра-прапрадіду, який був солдатом під час американської Війни за незалежність. Людина справді енциклопедичних інтересів, Стівен почав писати про все: від жінок-скульпторів 19 століття до статей присвячених кожній зі 129 місцевих рад Лесото. Крім того, в середньому, кожного дня він вносив по 540 правок в статті інших людей: від дрібних орфографічних виправлень і форматування до серйозного доповнення і розширення статей. Допомагало те, що левову частину цих років Стівен мав лише часткову зайнятість.

Серед хобі 34-річного Стівена – історія, опера і спів в хорі. Прюітт визнає, що його захоплення покращенням Вікіпедії може виглядати не зовсім здоровим, але від цієї роботи він отримує величезне задоволення. На запитання як саме він відсвяткує свій черговий рекорд за кількістю правок і написаних статей він відповідає просто: "Напишу ще одну статтю, зроблю ще одну правку".

Читайте також: Википедия решила ликвидировать "секретные тюрьмы СБУ"

Якщо в Інтернеті колись виникне своя релігія, то Стів точно стане святим покровителем школярів і студентів: хто зна, можливо всередині і вашого диплома є щось зі статей Прюітта?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

 

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини