MENU

Люди більше не вміють турбуватись один про одного

923 0

Вірніше, турбота лишилась навичкою дуже окремих, котрі нашукують у собі ресурс і причини для неї.

Так склалось історично, що раніше турбота про когось зазвичай ішла у розріз із персональними інтересами, була нав’язана біологічною чи соціальною роллю, матримоніальним статусом, статтю або відсутністю інших занять чи перспектив у житті.

Жінки в основному пильнували чоловіків, бо були позбавлені рівноцінної участі у соціальному, економічному і політичному житті суспільства, мали обмежений доступ до освіти та інших ресурсів. Вплив релігії на рівень загальної турботи один про одного складно переоцінити.

Читайте також: 10 ознак токсичних батьків, котрі псують життя своїм дітям і навіть про це не здогадуються

Мами в основному пильнували дітей усе життя, бо були обмежені соціальними ролями і причинами, описаними реченням вище.

Чоловіки турбувались про дружин, бо так вимагали їх соціальні ролі, уявлення про порядок речей в їх світах. Ну і ще трохи, бо любили один одного, мали купу вільного часу і ритм їх життів дозволяв це. За спиною любові завжди іде готовність до самопожертви, а та веде за руки своїх дітей – турботу і опіку.

Сучасний світ змішав усі карти старої гри, у яку грали тисячоліттями і роздав наново. Усі накопичені джокери і козирі тепер рівномірно розподілені у всіх учасників, і ті, що турбувались – більше не хочуть грати у підкидного дурника. Вони не хочуть все життя тримати шістки і сімки і тихо йти у відбій, а воліють вести свою гру, прораховувати ходи і заходити з козирів.

Сучасна людина отримала стільки можливостей і шансів, що не встигає освоювати навіть своє життя, не те щоб пильнувати ще чиєсь. Залишки турботи ще залишились у стосунках мама-дитина, і то, в основному, у перші роки після народження, у стосунках діти-дуже старі батьки, і то, в основному, у дуже складних випадках.

Читайте також: Як не занапастити власний шлюб? 10 порад від священика

Тих, хто добровільно переймається іншими і пробує допомагати чи опікуватись, вважають людьми несповна розуму і підозрюють у маніпуляціях, бо справді складно пояснити нашо їм це.

Сучасна психологія твердить, що альтруїзм – це форма стосунків поза межами норми. Якщо людина про вас турбується – отже їй щось від вас потрібно вже, або буде маніпулювати цим у майбутньому або хз взагалі. Може збоченець якийсь.

Турбота про когось залишилась дитиною у дуже окремих людей, поруч яких іде готовність до самопожертви і усіх їх веде уперед любов.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ГЕВКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини