MENU

Експерт: У той час як 8 млн. українців позбавили субсидій, ДТЕКу Ахметова надали додаткові податкові пільги

1846 1

Дуже показова картинка із боргами та субсидіантами за 2018 рік.

Станом на грудень 2017 року на субсидіях було майже 7 млн. домогосподарств.

Потім Уряд змінив правила та зробив більш жорсткими критерії надання субсидій. У травні кількість домогосподарств-субсидіантів впала до 584 тис.

У грудні 2018 року субсидіями користувалися 3,9 млн. домогосподарств. Тобто субсидії отримали на 3 млн. сімей (або 43,4%) менше, аніж рік тому, у грудні 2017 року.

Система відразу себе відбалансувала: обсяг боргів за послуги ЖКП з грудня-17 до грудня-18 взлетів на 23,3 млрд. грн. або на 72% (!) до 55,6 млрд. грн.

І незважаючи на всі підвищення ціни на газ, "Нафтогаз" вже заявляє, що має свердловини із дохідністю 300% річних, але не має грошей їх бурити. А керівник "Нафтогазу" каже, що дефіцит ліквідності (нехватка живих грошей) компанії складе 35 млрд. грн. і це може призвести до проблем із закупівлею газу. 

Читайте також: Ситуація із неплатежами за житлово-комунальні послуги стає справжньою катастрофою – експерт

До речі, за 2018 рік рівень платежів склав 80%, а за грудень 2018 року – 58%. Який тут конкурентний ринок може бути? Який трейдер, якщо звичайна трейдерська маржа біля 2%, буде торгувати газом із населенням? Яку націнку він тоді має виставляти населенню, 20%-50% від імпортної ціни газу?

Борги ТКЕ перед "Нафтогазом" також неодмінно ще зростуть, адже ціна газу виросла з 1 листопада, а тариф на тепло – із 1 січня. Наприклад, у КП "Харківські теплові мережі" за ці листопад-грудень збиток 200 млн. грн., які тарифом не покриті. А більше боргів – більші штрафи і пені від "Нафтогазу" – і борги стають ще більші. Їх виплатити стає вже неможливо. І якщо всі будуть діяти, як діяли до цього, то буде ще більше відключень тепла та гарячої води. Тобто, із зростанням тарифів буде не покращення, а погіршення якості послуг, навіть для тих, хто платив вчасно.

Читайте також: Кабмін ввів монетизацію субсидій з 1 січня 2019 року

І знову зверну увагу: у той час як біля 8 млн. українців були позбавлені субсидій, для ДТЕКу Ахметова були надані додаткові податкові пільги, щоб менше платили у бюджет.

Важко назвати реформами такі сумнівні експерименти. І враховуючи сьогоднішні тренди та інерційність системи, вже зараз можна із впевненістю сказати, що наступна зима у нас буде набагато складніша від цієї. На жаль, наші реформи зводяться до чемпіонату по лоббізму окремих учасників ринку, щоб урвати собі побільший кусок пирога, а далі хоч трава не рости. Але розуміє це хтось чи ні, ми живемо в умовах обмежених ресурсів і від цього нікуди не дітись.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини