Збільшити хабарі чи наповнити Дорожний фонд? Як законодавці каратимуть за перевантажені фури
Сьогодні транспортний комітет парламенту буде розглядати законопроект, який передбачає посилення відповідальності за перевантажені фури на дорогах №9391.
Пропонується штрафувати перевізників на суму від 8500 до 34 000 грн за порушення габаритно-вагових норм. Чинні норми допускають загальну вагу (автомобіль + вантаж) не більше 40 тон. При цьому, навантаження не має перевищувати 11 тон на одну вісь.
Читайте також: Розмір штрафу за непристібнутий пасок не має значення. Підвищення призведе лише до більшої корупції
Здається, законодавча ініціатива добра, має прибрати перевантажені фури з доріг та наповнити Дорожний фонд. Та це лише на перший погляд.
Без зміни системи габаритно-вагового контролю введення норми призведе до збільшення корупційних поборів на дорогах та не наповнить бюджет Дорожнього фонду.
У габаритно-ваговому контролі варто ставити у пріорітет стаціонарні пости габаритно-вагового контролю, які нараховують штраф в автоматичному режимі.
Зараз же Міністерство інфраструктури та Укртрансбезпека роблять акцент на пересувних пунктах габаритно-вагового контролю. У ЄС мобільні пункти є тільки допоміжним інструментом контролю. В Україні ж мобільні пункти стали основними.
Ключова відмінність між стаціонарним та мобільним пунктами ГВВ є людський фактор. Тобто, з інспектором трансбезпеки можна "порєшать". На стаціонарному пункті такої можливості немає, штраф нараховується в автоматичному режимі.
Читайте також: Что не так с парковками в Киеве
Тобто, збільшення штрафів без зміни самої системи контролю призведе тільки до збільшення хабарів, а Дорожній фонд як був дірявим, таким і залишиться.
Згідно статистики, у 2018 році автомобільними дорогами України було перевезено 186,7 млн. тон, що на 5,8% більше показника 2017 року.
Незважаючи на негативну оцінку законопроекту з боку Головного науково-експортного управління ВР, можна очікувати, що законопроект таки має перспективу. Чому ж ні? – корупційний потік збільшиться, дороги далі руйнуватимуться, а значить, і гроші на їх ремонт виділятимуться. Усі у виграші. Окрім простих держави та простих автомобілістів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки