За останні 25 років у світі збільшилася кількість перфекціоністів – дослідження
За останні 25 років кількість перфекціоністів серед чоловіків і жінок помітно збільшилася. А перфекціоністи з часом стають більш невротичними і менш свідомими.
Це показав метааналіз досліджень перфекціонізму, пише Medical Xpress.
Результати говорять про те, що з віком люди схильні до перфекціонізму, а також частіше переживають такі негативні емоції як відчуття провини, злість і тривогу, стають менш організованими, менш ефективними та надійними.
Читайте також: Навіщо нам потрібні погані емоції – пояснює лайф-коуч
Метааналіз 77 досліджень перфекціонізму, проведених за останні 25 років, та опитування 25 000 учасників віком від 15 до 49 виявили, що серед молодого покоління перфекціоністів більше, ніж будь-коли раніше. Цьому сприяє критика батьків, соцмережі, що демонструють "ідеальне життя", професійна культура та реклама.
Дослідники вважають, що епідемія перфекціонізму в сучасному світі − велика проблема, адже саме перфекціонізм пов’язують з розвитком тривоги, стресів, депресії, харчових розладів та навіть суїцидів.
Читайте також: Чому люди беруть участь в небезпечних YouTube-челенджах
Перфекціонізм − це прагнення до досконалості, що змушує людину постійно хотіти покращувати себе та інших. Також ця риса проявляється у схильності до самокритики, сильному страху помилитися та постійних сумнівах у собі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки