"Добре, що крутянці цього не побачать". Що не так із фільмом "Крути 1918"
Добре, що крутянці цього не побачать, або Крути 100 років потому у кіно
От справді чекала, бо ж така дата, така сила духу, та й взагалі дуже просякнута історією юних крутяців, бо ж навчалася в тому ж університеті.
І тут ти приходиш в кінотеатр, налаштовуєшся не тривожитися за кожну драматичну історію, не плакати 1,5 години фільму... а плакати хочеться від відчуття, що тебе надурили (хотілося тут використати більш нецензурне слово).
Можна охарактеризувати фільм "Крути" поблажливим словом – дивний. Бо наче костюми, сценографія, музика, потяг красиво їде (хоч і чомусь Гаррі Поттера нагадало) – все добротно зроблено, але окрім картинки, хотілося все таки прожити історію знову.
І тут питання: а була взагалі історія? Сценарій просто сипався в процесі. Забагато ляпів, недоглядів.
Атласні синьо-жовтні стрічки в 1918? Ну камон. Я можу ще частково повірити, якби їх носили панночки, яким з паризьких салонів їх якось передали кавалери. А тут молоді і завзяті майбутні вояки...
Читайте також: "Крути 1918" – фільм, гідний того, щоб його надавали для перегляду школярам під час вивчення історії нашої держави
Грушевський. Жалюгідний. Я не про діяння, а образ-картинку. Не знайшлося ще трохи волосин доліпити бороду? Я не досліджувала фотоархіви, але 50 гривень з дуже бородатим дядьком всі бачили.
Було кілька десятків студентів і все. Я розумію, що на перший план мали поставити легендарних крутянців, але ж історичний факт, що на одну "дитину" в бою десь двоє дорослих таки було.
Сцена розстрілу. Ну от прям після ночі бою і обмороження десь в полі у хлопців білизна залишалася такою білою? При цьому, вона таки була трохи вимазана, коли ті співали гімн за мить до смерті. Щодо гімну я теж чомусь маю сумніви. Було б справді цікавіше, якби знайшли підтвердження тому факту.
Читайте также: Страшный фильм. Рвущий сердце, – блогер о "Донбассе" Лозницы
Якщо вже і позиціонувати фільм історичним, то мабуть не звіряти факти з інтернет-енциклопедіями, а поцікавитися у дослідників?
Як сталося, що Муравйов сам без зброї стоїть і розмовляє з десятком озброєних крутянців, а вони його, мов ягнята, слухають? Це до того, що сценарій розсипається. Хотілося поставити фільм на паузу і збігати по воду, аби доліпити піщану недофортецю.
Ну і оцей от документ, про який всі згадували, а ніхто не бачив? Він же ніби хід історії змінити мав, нє? А опинився десь так між іншим для екшну.
Вояка наприкінці – ок. Тяглість історії і пам'ять. Але пластуни – не приший кобилі хвіст. Нагадало школу, де вчителька поставила галочку в графі "провела відкритий урок на тему".
Не треба так. Називаєте фільм історичним, то почитайте трохи більше і погортайте документи. Вони викликають куди більше емоцій за "Крути 1918".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки