MENU

"В наших кандидатів лише гасла і хотєлки". Якою має бути програма щодо національної безпеки і оборони

513 0

А тепер розкажу трошки, як мала б виглядати нормальна програма кандидата в президенти в частині національної безпеки і оборони.

Про аналіз середовища мовчу. Можна обмежитися зростанням військової загрози із боку РФ і ролі hard power в міжнародних відносинах. Хоча для постановки практичних завдань, про які нижче, цього недостатньо.

Далі має йти графік прогнозу росту ВВП України на 2019-2024 роки. Ну із нього – скільки реально ми можемо виділяти на сектор безпеки і оборони грошей, щоб бюджет і економіку не завалити.

Читайте також: Военный сбор не имеет никакого отношения к финансированию армии и обороны – экономист

Далі треба хоча б декілька пріорітетів з таких питань як комплектування, підготовка і тренування, технічне забезпечення. Не треба багато – 3-5 пріоритетів. Ну і скільки це буде коштувати приблизно.

Хочете контрактну армію – без проблем, тим паче вона нам реально треба. Але чітко скільки це буде коштувати.

Ніхто не каже, що ви маєте представити плани оперативного розгортання і застосування збройних сил. Ні в якому разі, бо за це вас мають садити відразу – це святая святих військових.

Теж саме стосується НАТО. Більшіть ТОПових кандидатів каже, що вони за інтеграцію в Північноатлантичний альян. Супер!

Але так само має бути чіткий перелік кроків щодо реформ сектору безпеки і оборони – із урахуванням того, що наші партнери очікують. Вчора Патрік Шанахан розповідав Степану Полтораку в Брюселі.

Читайте також: За три года киевляне заплатили 5,7 млрд гривен военного сбора. ДОКУМЕНТ

А в наших кандидатів лише гасла і хотєлки – ніякого чіткого аналізу середовища, розуміння, чому нам вигідно іти на ті чи інші кроки, як будемо їх реалізовувати і скільки це буде коштувати.

Так, звичайно, міжнародні відносини і нацбезпека із обороною мало кому цікаві із електорату і це не лише в нас. Так програми не пишуться в нас, щоб їх виконувати.

Але одне можна сказати точно: хто б не прийшов на Банкову із червня 2019, а далі на Грушевського із осені 2019 року, то одну річ точно із своїх програм вони візьмуть – несистемність, суперечливість і лише гасла, а не чіткі плани дій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Микола БЄЛЄСКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини