Чому Київ очолив рейтинг найдешевших міст Європи?
Київ зайняв перше місце в рейтингу туристичних міст Європи для бюджетної подорожі. Список склало німецьке видання Instyle.
Вікенд на двох в столиці України, за підрахунками дослідників, буде коштувати менше 250 євро, оскільки вартість проживання в готелі, пива та кави в ресторанах нашої країни є найменшою.
Чому ж Україна є привабливішою за ціною країною, при тому що вартість товарів та продуктів у магазинах, порівняно з країнами ЄС, є досить часто вищою?
Читайте також: Если человек настроен попасть на деньги, то и в Кирилловке он отдохнет по цене Доминиканы – бизнесмен
Якщо ми з вами порівняємо вартість пива на полицях магазинів нашої країни та країн Європи, або кави на вагу, то побачимо, що в нас вони не найдешевші. Але сфера послуг в нас дійсно найдешевша серед усіх країн, де складався рейтинг німецького видання. Ми ж з вами отримуємо в рази меншу середню заробітну плату. А середня заробітна плата складає левову частку вартості в сфері послуг. Німець і українець, який обслуговує вас в кав’ярні, витрачає однаковий час на кожного, отримуючи зовсім різну зарплату. Німець за кожне замовлення отримує в 11 разів більше за українця. Тому й вартість пива, яке вам поставлять у пабі в Україні та Німеччині, буде різнитися в рази. Що ж стосується готелів, то цінові рекорди наша країна ставить лише коли очікуємо багато іноземців, відлякуючи їх. А в інший час за відсутності попиту, тобто внутрішнього та іноземного туризму, ціна на проживання досить низька.
Читайте також: Пять уроков Берлина для Украины и Киева
Але те, що приваблює німця, не додає настрою українцю. Частка витрат у нас на послуги загалом, і на відпочинок та дозвілля окремо, мізерна порівняно з будь-яким європейцем. Українець за офіційними даними витрачає на готелі та пансіонати 0,4%, харчування поза домом, тобто на кафе, ресторани та швидке харчування, ще 2,2%. А витрати нашого громадянина на туризм складають шалені 0,2% від загальних витрат. Загалом це 2,8% від наших доходів.
Відпочинок німцю в середньому обходиться в 10,5% усіх річних витрат, і на готелі та ресторани ще в середньому 5,7%. У сукупності це 16,2% від німецьких доходів, або 387 євро за даними 2015 року.
Тому хоча рейтинг найдешевшого міста Європи це приємно, але користі нам від цього ніякої не має. Лише одні емоції. Та й ті переважно негативні.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки