MENU

Чому Лукашенко хапається за "Східне партнерство"

1266 0

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей запропонував провести ювілейний саміт учасників програми "Східне партнерство" в Мінську.

Це досить несподівана пропозиція – якщо врахувати, що Білорусь завжди виявляла настороженість і пасивність до участі в цій програмі Євросоюзу. Втім, обережною завжди була й Україна. Тільки причини для обережності в нас із Білоруссю є різними.

Читайте також: Білорусь довела: розмова про компроміс із РФ – чудовий тест на провокатора чи дурня

Для України важливим було розуміння її прагнення в майбутньому приєднатися до Євросоюзу, а не співпрацювати з ЄС у рамках програми, яка об'єднує країни з іншим цивілізаційний вибором. Білорусь навпаки не хотіла, щоб її підозрювали в "утечі на Захід". Адже в Москві не раз говорили, що "Східне партнерство" – програма, яка спрямована проти Росії. А Лукашенкові важливо позиціонувати себе як лідера країни – головної союзниці путінського режиму. Саме за це йому і платять гроші.

Але зараз ситуація змінилася. Путін не дуже хоче утримувати Білорусь, але прагне до обмеження суверенітету сусідньої країни. І хоча поки що в Кремлі стверджують, що про поглинання Білорусі мови не йде, ніхто не знає, що спаде Путінові на думку за кілька місяців або років. А для Лукашенка мрії про ліквідацію Білорусі – це не просто питання державності, це питання особистої влади й добробуту. Адже Білорусь – власність Лукашенка, й він не хоче цією власністю ділитися.

Читайте також: Лукашенкові від Москви завжди були потрібні насамперед гроші – Портников

Саме тому в Мінську шукають різні шляхи для демонстрації власного вже майже втраченого суверенітету. Один із цих шляхів – програма "Східне партнерство ". Навряд чи, звичайно, президенти та прем'єри країн ЄС поїдуть до Мінська – столиці авторитарної держави, яка залишається союзницею путінської Росії. Але якийсь цікавий захід до ювілею в Мінську можуть і провести. Просто для того, щоб нагадати навіть не Лукашенкові, а білорусам – у Європі про них іще не забули й чекають, коли цивілізаційний вектор розвитку країни зміниться, й від безперспективної орієнтації на Москву Білорусь перейде до європейської та євроатлантичної інтеграції. Власне, якщо таке рішення не буде вчасно прийнято, навряд чи незалежна Білорусь ще довго проіснує – а значить, питання самітів "Східного партнерства " вирішиться саме собою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини