MENU

Чому Анклам тепер звучить як Адольф

6959 0

Найгірше в роботі журналіста чи дослідника, це коли ти щось шукаєш, а його нема. Тоді доводиться вигадувати факти, доводити градус репортажу музикою і роботою камери. В результаті виходить чергова сенсація, бо тільки постійно виробляючи "сенсації" можна гарно почувати себе у професії. Коли сторітеллінг стає самоціллю.

Отже, на тижні вся Німеччина дізналась про існування в її межах маленького міста Анклам – 13 тисяч жителів цього моторошного містечка, яке стало центром... а от далі починається найцікавіше, центром власне чого.

Анклам – це Східна Німеччина, свого часу там жило до 20 тисяч мешканців. Після об'єднання місто було в жахливому стані. Всі комуністи стали раптом соціал-демократами та соціалістами.

Читайте також: Роль Німеччини у світовій політиці

Серед місцевих почали піднімати голову праві екстремісти з NPD – цю партію намагаються роками заборонити, але поки що не можуть. Тому іноді в місцевих парламентах у Східній Німеччині вони показують доволі обмежені результати. На минулих виборах до міської ради Анклама вони набрали 9,2% – це 2 депутати з 25. Політичного впливу ніякого, але частина населення за них продовжує голосувати за старою звичкою.

В кожному місті є свої навіжені та з цим треба якось жити, іноді заміряючи їх відсоток на виборах.

Так от до цього міста приїхали журналісти та декілька місяців знімали, чим же тепер займаються колишні праві радикали. Якщо в 90-ті там не було роботи, то сьогодні місто розквітає. Там реально красиво і воно практично лежить навпроти острова-курорта Узедом.

Колишні праві знайшли собі роботу, тепер вони поважні місцеві майстри, електрики, власники маленьких будівельних фірм і що там ще робить по провінціях народ, щоб заробити гроші.

За думкою журналістів з Берліна, це все не просто так – таким чином формується ціла мережа ремісників-нацистів, що заробляють гроші та видають себе за поважних представників середнього класу. Насправді це все таємна мережа та новітня тактика нацистів.

За два дні про маленьке місто дізналась здається вся Німеччина. Про них з різного роду жахом написали ледь не всі провідні ЗМІ. Анклам тепер звучить як Адольф.

Читайте також: Москва залила Германию "черным налом"

По факту, журналісти поїхали зняти колишній депресивний регіон, де тепер всі мають роботу. Колишні місцеві реднеки тепер замість політичної "їх боротьби" пішли в робочі професії з чого і живуть. Звичайно, вони ще продовжують волати про свої політичні побажання, старі тату нікуди вже не дінуться, але тепер вони поважні сусіди з дітьми, місцеві ремісники та навіть платники податків.

Але сенсація повинна бути, не просто ж так журналісти провели в цьому місті "декілька місяців". А я чомусь згадую схожі репортажі про ледь не прихід правих до влади в Україні, потім про батальйони олігархів на фронті і т.п.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон ПАВЛУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини