MENU

Законопроект 8449-д (про "зелених") прописаний під інтереси ДТЕК Ахметова – експерт

2172 0

Верховна Рада у грудні у першому читанні прийняла законопроект про "зелених", де ніби-то передбачаються тарифні аукціони. Але вся суть у деталях – як передбачаються і коли.

Ці тарифні аукціони предбачаються аж у 2020 році і лише для станцій понад 20 МВт. Окрім того, можна до 2020 року, навіть не маючи збудованої станції, підписати попередній договір із ДП "Енергоринок" – і також вводити станцію без аукціону, а по зеленому тарифу.

А компанія ДТЕК основні свої потужності планує збудувати до 2020 року. У цьому році планується введення в експлуатацію понад 700 МВт (за потужністю – це дві Херсонські області). Взагалі, за даними Міненерго, у 2019 році буде введено 1500 МВт "зелених" потужностей. Абослютна більшість – це сонце та вітер на Півдні, де вже і так надлишок електроенергії.

І всі сонячні та вітростанції, які будуть введені у 2019 році, будуть продавати свою е/е по зараз зафіксованих "зелених" тарифах (у 2-3 рази вищих, аніж у Німеччині) аж до 2030 року. Це те, що і треба ДТЕКу.

Читайте також: Експерт: Така "зелена" енергетика – це відверте зло для держави

Якщо ж якісь потужності не будуть введені до 2020 року, то по них можна буде підписати попередній договір із ДП "Енергоринок", або розбити їх на черги по 20 МВт – і також не брати участь у конкурентних аукціонах.

За даними Міненерго у 2020 році буде введено ще 1600 МВт "зелених" потужностей (також більшість на Півдні).

Таким чином очікують, що за 2 роки буде введено 3100 МВт "зелених", а це +150% до вже існуючих 2100 Мвт. Нагадаю, станом на сьогодні 2% зелених забирають із ринку майже 9% грошей або 16 млрд. грн.

Отже, все вирішиться у наступні 2 роки. І я думаю, ДТЕК зробить все можливе, щоб після того, як він збудує свої станції, лавочка закрилася для всіх інших.

Звісно, несправедливо, коли окремі бізнесмени можуть заробляти 25% річних у євро за рахунок субсидування їх супервисокими тарифами всієї країною. Тому "зелені" тарифи на вітер та сонце треба понижувати вже із 1 квітня. Але представник ДТЕК пан Захарчук вчора заявив, що категорично проти урізання таких тарифів із 1 квітня.

Читайте також: Експерт: Сьогодні Ахметов – це найдорожчий субсидіант, якого утримує країна

Нагадаю, сонячні панелі, які складають 2/3 вартості сонячної станції, за останні 5 років подешевшали приблизно на 50%. Але "зелений" сонячний тариф залишився незмінним, тому він у нас у 2-4 рази вищий, аніж у будь-якій іншій європейській країні.

У наступному пості напишу, як у 2015 році через "зелені" тарифи нам довелося піднімати тарифи на е/е для населення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини