Українці повинні зараз обрати свій шлях на найближчі 100 років
Обрати не на якихось формальних «виборах». Обрати в своїх душах та серцях і бути вірними своєму вибору, бо обирають не тільки долю для себе, а й для своїх унуків та правнуків.
Мова тут не про президентські чи парламентські вибори 2019-го року. Мова йде про принциповий вибір людей, які свідомо пов’язують свою долю із долею «земель українських» – цивілізаційний вибір.
Ми чітко маємо усвідомити те, яку ми хочемо країну для життя. Яку саме модель стосунків між людьми ми маємо реалізувати. В чому полягає наша місія. Що ми робимо, виробляємо, будуємо в межах однієї країни всі разом.
Не обговорювати нескінченно інструменти для перетворень – конституції, республіки, суспільні угоди, незалежні суди чи розміри пенсії. То все є інструментами реалізації певних моделей стосунків між людьми.
Читайте також: Нинішня влада має два опудала, якими лякає людей
Ми мусимо визначити – яких стосунків ми бажаємо, чи то, якого життя ми хочемо для себе та своїх нащадків. За якими правилами та в яких умовах воно може бути реалізованим. А потім, визначивши мету та розробивши модель бажаного, підбирати інструменти та визначати ресурси для виконання задуманого, задля досягнення мети.
За аналогією з модернізацією старого житла ми повинні розробити проект реконструкції, візуалізувати модель, оцінити усі переваги і недоліки, прийняти рішення, а потім вже визначатися з ресурсами та інструментами для втілення задуму.
Спочатку проект, а потім план. План є інструментом управління ресурсами для досягнення мети.
Наприклад, замість обговорення прийнятності того проекту, українське суспільство обговорює переваги конструкцій з бетону перед термоізоляційними матеріалами. Шукає універсального новітнього ключа, не розуміючи, що в нашому проекті не має гвинтових з’єднань в достатній кількості для того інструменту і досить буде старого.
Якщо вірити дослідникам українських бажань та настроїв (а не вірити їм нема підстав), то українці понад усе прагнуть гідного, заможного життя в умовах справедливості. Де «справедливість» визначається ними як «рівність перед законом».
Усі ці бажання не можливо втілити у життя в рамках моделі сьогоднішніх стосунків. Повірте, за 28 років, як би це було можливе, ми б то зробили… і не майте сумнівів!
Читайте також: Справа Кучми-Януковича живе і процвітає – юрист про скандальне рішення Конституційного Суду
Реалізація бажаного для українців світу відносин між людьми можлива лише у спосіб, який тотально, тектонічно, кардинально відрізняється від способів організації нашого сьогоднішнього буття. Наших людей не треба вчити моралі, не треба привчати, чи переучувати, чи ідеологічно накачувати, їм треба намалювати бажаний світ і вони все зроблять самі.
Спосіб та порядок організації щоденного життя визначає закони та форми устрою держав, а не навпаки!
Протилежні випадки організації буття ми вже проходили понад 1 000 років, і шось нам, то не подобається дуже…
Ми мусимо зробити вибір, кожен сам для себе і всі разом. Настає той час для вибору.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки