Чому один незгодний має вирішувати чи стояти виставці?
Я за різне бачення митця і за оновлення його образу, про це знають усі, але насправді виставка мені не сподобалась. Хоч це дуже суб'єктивна і моя особиста думка. Скажу так, роботи правда дуже сміливі і вони точно не налізуть на усі голови. Це факт. На жаль, так і сталося.
У цій виставці в мене не виникає питання до робіт – вони правда талановиті, цікаві, скандальні, зачіпають – власне таке і має бути мистецтво. Мене курвить те, що хтось одноосібно вирішує скільки і чого ті роботи мають бути на виставці. Притому вирішує некомпетент, а просто той, хто вважає себе націоналістом.
Я не мистецтвознавець, але на вигляд роботи дуже талановиті, багатогранні, цікаві. Сама часом дозволяю собі всякого в сторону Шевченка, і дехто теж мене в чомусь звинувачує, при тому, що я стараюсь (правда стараюсь) бути дуже акуратна з постаттю Шевченка. Але і на мої акуратності хтось завжди знайдеться з натовпу, хто скаже "не можна, це ікона!". Да йопересете! Ідіть мимо зі своєю іконою, в нас тут не ікона, а натхненник.
Правда є серії робіт художників, які малювали Шевченка, що мені страшно подобаються. Просто до фанатизму. Це роботи
Читайте також: Ілюстраторка створила набір постерів з осучасненим зображенням Лесі Українки. ФОТО
Андрія Єрмоленка та Юрія Шаповала – ну це просто бомба бомбічєская і навряд хтось найближчим часом мене в художньому креативі зможе вразити аж так. Це стосовно образу Григоровича в мистецькому баченні. Погугліть, хто не знає – це дуже цікаві роботи.
Про зіпсуті роботи "Квантовий стрибок". Я в шоці. Не з того, що Хорт собі вирішив їх порізати і публічно це зробив. Я в шоці, що він після того відкрито дає інтерв’ю, його не посадили на пару діб, не оштрафували. Може, я чогось не знаю? Юру тягали по судам за те, що він портрет Порошенка перевернув – ото з нього здерли три шкури. А те, що він зіпсував мистецьку виставку, не один портрет, а усі – то це норм.
Читайте також: Якщо ви не цікавитеся сучасним мистецтвом, то сучасне мистецтво зацікавиться вами
Другий шок, що виставку вирішили після того зняти достроково. Не передрукувати, а зняти. Прикро. Чому один незгодний має вирішувати чи стояти виставці.
Добре, що потім передумали – і виставка знову на станції. Респект.
Не дивлячись на те, що мені виставка не сподобалась – я хочу, щоб вона жила. Якби я була би вчителем – я би повела дітей на екскурсію на цю виставку. Бо це цікаво. Вона нагадує людям через непоєднані речі про образ не "Кобзаря", а саме живої людини – Тараса Шевченка. Це дуже потрібно тій особистості, яку закували в ікону і ненавидять усі школярі. Через такі мистецькі проекти той, хто забальзамувався у вічного пророка, має шанс воскреснути живим, свіжим, цікавим. І, можливо, через такий проект, хтось колись візьме і відкриє "Кобзар". Повірте, через то, шо ми усі ревем та стогнем – "Кобзарі" не читають. Молодь хоче щось цікаве, і молодь важко чимсь здивувати. А цей митець то зробив. Шкода, що то не усі розуміють. Шкода, що демократичному суспільстві досі гостре лезо рішає всьо.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки