MENU

Як готують майбутніх поліціантів в Україні

789 0

Улітку 2015 року в Україні провели реформу правоохоронних органів і створили Національну поліцію. Наступним логічним кроком стало відкриття підготовчого закладу освіти, де б навчали майбутніх поліціантів і поліціанток. Уже в липні 2017 року почала працювати державна «Академія патрульної поліції», головне завдання якої – провести первинну професійну підготовку студентів згідно із сучасними українськими й міжнародними стандартами. Начальником призначили підполковника поліції Вадима Лісничука.

Тут готують нове покоління поліціантів, враховуючи основні концепти Стратегії МВС України – 2020: «Твоя безпека», «Твій захист», «Твій сервіс». Суть стратегії – протидія злочинності й створення безпечного середовища, якість і доступність послуг, прозорість і підзвітність для громадськості.

Що вивчають в «Академії»

У закладі викладають 39 предметів, що групуються за чотирма напрямами. До блоку загальноправової підготовки входять правила дорожнього руху, антикорупційне законодавство, конституційне право, права й свободи людини. Блок спеціальної підготовки навчить працювати з базами даних, планшетами, алкотестерами чи радарами для фіксації швидкості руху автомобілів TruCam. Цикл предметів професійного спрямування охоплює навички стресостійкості, ефективної комунікації, толерантності й недискримінації. Тактична і вогнева підготовка передбачає вдосконалення набутих навичок шляхом симулювання реальних ситуацій та ймовірних подій.

Читайте також: Степова дивізія проти більшовицьких звірств: якою була і як формувалась Армія УНР. ФОТО

Таким чином один із поверхів «Академії» повністю облаштований для відпрацювання сценаріїв з реальної роботи патрульного. Тут є імітації бару, магазину, квартири й поверху житлового будинку. Готують до різного: пограбування, викриття наркоторговців, домашнього насильства, конфліктів з нанесенням важких тілесних ушкоджень, тому вміння надавати першу домедичну допомогу також важливе. Під час тренінгів майбутні поліціанти навчаються володіти собою в стресових ситуаціях, швидко та успішно приймати стратегічні рішення, продумувати хід ситуації наперед. Також на території «Академії» є мультимедійний тир і полігон.

Навчальну програму корегують задля відповідності сучасним викликам. Наприклад, раніше найактуальнішими проблемами були керування автівкою напідпитку і порушення правил безпеки дорожнього руху. Тепер додалися кіберзлочинність, шахрайство з банківськими картками і робота з людьми, які мають психічні розлади. Інколи особа з певними відхиленнями не розуміє значущості власних дій та агресивно сприймає патрульних поліціантів. Правоохоронці в таких випадках мають проявляти психологічну стійкість, демонструвати рішучість власних дій. Водночас завжди бажано уникати застосування сили і все вирішувати в мирному контексті.

Розклад дня

О 6:20 – ранкова зарядка. Далі – душ, сніданок, шикування і початок занять, що тривають до обіду. Після обідньої перерви – другий блок навчальних предметів. По закінченні – спортивні змагання, патріотичні та виховні зустрічі, консультації викладачів. Завершується день вечірнім шикуванням і вечерею о 18:30, після чого студенти мають вільний час для відпочинку й самопідготовки. Субота й неділя – вихідні, коли вони можуть поїхати додому, адже в київській «Академії» навчається молодь із різних куточків країни.

Проживання і харчування студентів

Студенти можуть харчуватись у їдальні й проживати в гуртожитках Національної академії внутрішніх справ, розташованих поруч із навчальним корпусом. Вартість проживання – приблизно 607 гривень на місяць. Чоловіки й жінки проживають у гуртожитках на різних поверхах.

Як потрапити?

Усе починається із заповнення онлайн-анкети й подання документів для участі в конкурсі. До майбутніх поліціантів є такі вимоги:

  • потужна професійна та особистісна мотивація, усвідомлення важливості прийнятого рішення;
  • вік від 21 до 35 років;
  • вільне володіння державною мовою, англійська є плюсом;
  • наявність водійських прав категорії В (якщо прав немає, є можливість пройти курс навчання);
  • повна середня або вища освіта;
  • відсутність судимості;
  • стресостійкість, витривалість – одні з найважливіших рис характеру.

Відбір має декілька етапів: комп’ютерне тестування, військова медична комісія, екзамен з фізичної культури, фінальна особиста співбесіда з комісією.

Рівність

Серед слухачів «Академії» є і дівчата, їх приблизно 17 %. Тим більше, «Академія патрульної поліції» долучилася до Української асоціації представниць правоохоронних органів, яка захищає рівність прав жінок і чоловіків, що працюють у правоохоронних органах. Організація надає допомогу для розвитку особистісних і професійних якостей, залучає міжнародних практиків.

Читайте також: Українські поліцейські публічно зізнаються в тому, що є "бандерівцями"

Наразі навчання в «Академії» триває 4 місяці, проте вже скоро очікується подовження програми до 6 місяців. Під час усього курсу слухачам виплачується стипендія.

До складання Присяги поліцейського і подальшої роботи патрульним чи патрульною допускаються лише ті, хто успішно склав іспити. Середня частка тих, хто вибуває з «Академії» по своїй волі або через неуспішність чи недопустиму поведінку, становить приблизно 15 %. У США, для прикладу, ця кількість може доходити до 30 %. У Німеччині – лише 3 %, причому разом із суворими умовами вступу в разі відрахування студент має повернути всі витрати, що пішли на його безкоштовне навчання.

По закінченні курсу підготовки в «Академії патрульної поліції» випускників направляють туди, куди їх прийняли перед навчанням, а згодом вони можуть перевестися в інше місце проходження служби з власного бажання.

Шукай додаткову інформацію для вступу тут!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Наталія БУРИЛО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини