MENU

Експерт розповів, як в Україні збільшити кількість працездатного населення

883 3

Якщо б в Україні відбулось аналогічне італійському свято "Битва апельсинів", на якому витрачено 350 т. апельсинів, то це б мінімально, за оптовими цінами, коштувало майже 9 млн. грн. В Україні це б викликало негативний резонанс через те, що половина населення не може собі ці апельсини дозволити, а тут викидається продукції на 9 млн.

Краще б роздали людям. Саме так. Це і є порівняння життя в економічно розвинутій демократичній країні та країні третього світу, що знаходиться на кордоні з ЄС, тобто Україні.

Читайте також: Подвійне оподаткування. Що змінилося для українського бізнесу

А як ще це може сприймати людина, яка живе на 1500 грн. пенсії? І якщо для тих, хто працює, необхідні рівні можливості, то для тих, хто вже не може працювати або ніколи не міг працювати, це все ж таки соціальна справедливість. Але в країні навіть ті, хто працює, заробляє лише, щоб задовольняти мінімальні потреби, то що можна говорити про тих, хто вже соціально не активний? 

А які в нашій країні є варіанти, щоб збільшити кількість населення в найближчі п’ять або двадцять років? Швидких існує три.

Перший найбажаніший: повернути українських трудових мігрантів, але він виглядає малоймовірним.

Другий шлях відповідає практиці Німеччини, США та Франції в залученні в Україну трудових мігрантів громадян ще менш заможних країн, надаючи їм вид на проживання.

Третій варіант – це заохочувати людей пенсійного віку працювати й після виходу на пенсію, наприклад, залишаючи субсидії на квартплату навіть якщо сумарний дохід вище за мінімально встановлений для надання субсидій. 

Є два шляхи розраховані на довгий час очікування. Перший із них полягає в державній підтримці при народженні дітей. Він не може розглядатись як єдиний спосіб рішення проблеми, оскільки останні майже 30 років показали, що перемоги ми тут не досягли. І остання спроба змінити ситуацію на краще – збільшення тривалості життя українців, яке призведе до збільшення тривалості активного життя.

Читайте також: ФОП-2019: потенційні ризики

Україна повинна серйозно розглядати всі шляхи збільшення кількості працездатних як сьогодні, так і за 10 років. Зараз питання збільшення кількості працездатних не можна побачити в програмах кандидатів на очільника країни. Це і є розуміння, вірніше не розуміння, дня завтрашнього…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини