MENU

Україна нарешті буде утилізовувати пестициди та агрохімікати, які назбиралися ще з радянських часів

733 0

Це важливе і довгоочікуване рішення Уряду. Його оприлюднено на офіційному порталі КМУ. Це також дозвіл вивозити хімічні речовини, продуковані аграрним сектором, на утилізацію до інших країн.

На жаль, поки що у нас немає своїх потужностей для цього, але навряд чи держава мала право чекати далі на появу необхідних вітчизняних підприємств цього профілю, ризикуючи життям і здоров’ям людей.

Я завжди за український соціально відповідальний і чесний бізнес, а, відповідно, і за те, щоб Україна на власних потужностях могла утилізовувати ці речовини. Урядове рішення якраз передбачає можливість утилізації пестицидів і в Україні, а не лише за кордоном.

Проте не думаю, що люди, які п’ють воду з криниць чи вирощують їжу неподалік закинутих хімічних сховищ, готові далі очікувати на появу виключно національного утилізатора. Для них головне – прибрати отруту. Тип паче, що ми не один рік жили в цьому очікуванні.

Читайте також: Уряд схвалив Національний план управління відходами до 2030 рокуНасамкінець хотів би звернутися до голів обласних державних адміністрацій, що обрання підрядників із ліцензіями на збір, зберігання та перевезення пестицидів, фінансування цих заходів тепер це прерогатива ОДА. 

Тому я прошу активізуватися керівників областей, де є невирішені гострі питання щодо утилізації застарілих та непридатних пестицидів та агрохімікатів і провести до кінця весни необхідні тендерні закупівлі, щоб отримати вже до кінця року можливість вивозити пестициди на утилізацію.

Читайте також: Хто і як вбиває українські ліси

Саме від вас залежить, наскільки швидко будуть видалені отрутохімікати з ваших територій.

Я не бачу зараз перепон для того, щоб швидко і якісно очистити ваші території від пестицидів, котрі затрималися там подекуди на кілька десятиліть.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Остап СЕМЕРАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини