MENU

В Україні замість вільного обігу вогнепальної зброї, навпаки, треба різко зменшити її поширення – науковець

1618 7

Ілюстративне фото

Серед українських громадян та деяких політичних середовищ все більш популярною стає думка про доцільність вільної купівлі-продажу вогнепальної зброї. Одні вважають, що таким чином можна гарантувати свою безпеку, інші – зміцнити громадський спокій і міліарний потенціал країни.

Можна припустити, що частково такі думки навіяні або недоброзичливими до України зовнішніми середовищами, або механічним запозиченням досвіду інших держав. Чому? Бо при цьому не враховано величезних небезпек, до яких може призвести реалізація таких ідей.

Читайте також: Як країни ЄС нелегально торгують військовою технікою з Росією

Першою і головною з них є те, що в Україні залишається величезна кількість людей (не менше 20 %), які не ідентифікуються з Україною і навіть не сприймають загалом українську державність. Якщо у 90-ті роки ці люди були дезорганізованими, то після двох Майданів поступово зростала їхня організованість і змобілізованість. Тому при вільному обігу зброї в Україні можуть бути створені багатотисячні антиукраїнські армії, що вкрай неприпустимо.

По-друге, велике нагромадження зброї само по собі провокує загрози її застосування навіть при вирішенні побутових суперечок, особливо за умови відсутності традицій її зберігання і використання.

І по-третє, малоефективним і небезпечним є використання зброї при самозахисті громадян, погіршуючи у багатьох випадках становище тих, хто опинився в небезпеці.

Читайте також: Важливі обставини, пов’язані зі зброєю, її застосуванням та правом на збройний захист

Тому в Україні замість вільного обігу вогнепальної зброї, навпаки, треба різко зменшити її поширення, яке відбулося внаслідок воєнних дій. Це інтуїтивно розуміє більшість громадян, відповідно політичні сили, які сповідують ідеї вільного обігу зброї можуть недорахуватися значного відсотка голосів. 

Що ж до необхідності зміцнення міліарної складової української самосвідомості, то вона дійсно актуальна. Але це треба робити в процесі військово-патріотичного виховання, і на прикладі перемог, яких багато в українській історії, не нагнітаючи жалобних настроїв з будь-якого приводу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини