MENU

По цимбалах ті Ваші екоторби, якщо Ви пишете з нового MacBook

9302 1

Напишу за екологію. Найбільшої шкоди довкіллю – рослинам і тваринам, повітрю, воді та ґрунтам – завдає наша економіка споживання та усі виробництва, що її супроводжують.

Років 20 тому керівники топових корпорацій світу збагнули, що набагато більше грошей можна заробити випускаючи не надійні товари, а новинки. Левова частка бюджетів із відділів якості перетекли у відділи маркетингу.

Основні зусилля брендів перейшли на концепцію формування у споживачах відчуття безнадійної застарілості їх товарів при конвеєрному випуску нових.

Мерседес більше не випускає надійних авто на 20 років, більше того, їздити на одному авті 20 років можна тільки в "Ощадбанк" знімати пенсію з картки.

Читайте також: Пластик і з чим його їдять

У день презентації нової моделі айфону усі попередньо випущені моделі автоматично перетворюються на застарілий брухт, падаючи в ціні у прямому та переносному сенсах.

Виробники електроніки придумують схеми, котрі горять за два роки експлуатації і купити новий ґаджет стає вигідніше, аніж ремонтувати.

Філіпс і Дженерал Електрик змовляються обмежувати термін служіння лампочок.

Брендові виробники одягу продають 20% усіх колекцій за величезні гроші, а решту 80 – просто знищують, щоб вони часом не потрапили у гардероби простих людей. Бо «ніщо так не знецінює бренд, як бомжі, котрі його одягнули».

Стрімкі підйоми економік тримаються на скажених товарних оборотах і виробництвах, ємних ринках, котрі треба збувати нам. І за це ми платимо окисленими грунтами і океанами, скороченнями популяцій і зникненням окремих видів тварин, комах та рослин.

Читайте також: В Україні зареєстрували законопроект про заборону поліетиленових пакетів

Як сказав один із нобелівських лауреатів своїй дружині якось увечері після роботи над своїм дослідженням про руйнування озонового шару: «Справи ідуть добре, але, схоже, це кінець світу».

Якщо ми не беремо пакетик у супермаркеті, але пишемо про це з нового макбуку – то до ср*ки ті ваші екоторби. Сам факт відвідування супермаркету вже свідчить про участь у надмірному виснаженні ресурсів планети.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ГЕВКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини