MENU

У Гриценка вимальовуються перспективи, а перемога Порошенка без "адмінресурсу" сумнівна. РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

3381 2

Дещо про соціологічне дослідження Activ Group, яке було опубліковано 10 березня у другій половині дня. Цікаве воно тим, що це перше дослідження, проведене після скандалу з «оборонкою» (а також після рішення КС щодо скасування статті про незаконне збагачення). Обидві події знайшли відображення в опитуванні. 

Для початку дещо про президентські рейтинги. В. Зеленський продовжує утримувати лідерство у президентських перегонах з помітним відривом. При цьому, різниця між Петром Порошенком і Юлією Тимошенко становить усього 2%. На четверте місце вийшов Анатолій Гриценко. Як заявляють в самій Activ Group, опитування почалось до оголошення про рішення Андрія Садового та Дмитра Гнапа зняти свої кандидатури на користь Гриценка. Відповідно в анкеті були присутні ці прізвища, але у останні дні їх виборці зважали на їх заклик підтримувати Анатолія Гриценка.

Таким чином, прекрасні перспективи починають вимальовуватися у Гриценка, який може найсерйозніше зміцнити свої позиції до першого туру голосування.

До речі, у нього найкращі можливості для електорального розширення у результаті зняття інших кандидатів. 12,7% готові проголосувати за нього, якщо їхній кандидат не братиме участі у перегонах. Так само 8,9% готові проголосувати за Зеленського, якщо у виборах не братиме участь той кандидат, за якого вони хотіли б проголосувати у першу чергу.

Читайте також: Зменшення впевненості у перемозі Порошенка спричиняє кадрові перетоки – експерт

Водночас електоральний резерв Порошенка – усього 4,7%. Це у півтора рази менше, ніж у Юлії Тимошенко (7,7%).

До того ж, треба врахувати, що у Петра Порошенка найвищий антирейтинг – 40% виборців не проголосують за нього у жодному разі. Таким чином, найкращі можливості для «електорального розширення» (серед основних кандидатів) у Гриценка та Зеленського, а найгірші – у чинного президента. До того ж, чинний президент у другому турі програє всім окрім Юрія Бойка. Найбільше – Зеленському.

Сенсаційно виглядають відповіді на питання "Хто, на вашу думку, стане президентом України?". Впевненість у перемозі Зеленського зрівнялася з упевненістю у перемозі Порошенко. Цікаво, що те саме говорять вже і букмекери: ставки на перемогу Порошенко і Зеленського зрівнялися. На цьому тлі дещо смішно виглядають аргументи прихильників чинного президента, котрі ще нещодавно закликали "дивитися не рейтинги, а букмекерів", наче букмекери – носії якогось «сакрального знання» та істини в останній інстанції.

Причини всього цього теж можна спробувати віднайти в інших параметрах опитування.

Важливо, що "оборонний скандал" не залишився непоміченим українським суспільством. Три чверті українців так чи інакше знають про нього. Люди покладають відповідальність за цей скандал, перш за все, на президента Порошенка: такої думки дотримуються 44% українців. Стільки ж вважають винними Міністерство оборони. При цьому українці вважають реакцію влади на оборонний скандал недостатньою.

Так само українці не мають ілюзій щодо істинного значення рішення Конституційного суду за позовом про незаконне збагачення. Про те, що рішення покликане захистити презумпцію невинуватості, заявили лише 9,8%. Переважна більшість – 57,8% вважає, що рішення було прийнято, щоб дати чиновникам можливість уникнути відповідальності за незаконне збагачення.

Рівень підтримки радикальних змін продовжує залишатися на високому рівні: про їх необхідність заявляють 70,5% українців. Тільки 12,8% хочуть, щоб все залишалося, як є, аби не гірше – що цікавим чином корелює з рейтингом чинного президента.

Продовжує зростати електоральна залученість у процес. Йти на вибори збираються або скоріше збираються 87% українців: якщо ці плани реалізуються, може бути побитий рекорд найбільш відвідуваних виборів в історії України – виборів 1991 року, коли на дільниці прийшло 84,15%. Водночас стабільними лишаються і протестні настрої. Кожен третій (33,7%) однозначно або скоріше готовий брати участь в акціях протесту. При цьому лише трохи більше 4% опитаних вірить у повну чесність виборів.

Читайте також: Продолжение политики договорняков с коллаборантами и коррупционерами может взорвать общество. Еще пять лет точно никто не будет ждать

Що маємо у підсумку? Кількість потенційних гравців за тиждень до виборів не звужується, а розширюється. Підозрюю, що Гриценко може прискорити зростання. Чому? Основні його електоральні конкуренти висловили йому підтримку. А результати опитувань примусять багатьох повірити у можливість його перемоги, а отже – "не втрати" голосу за підсумками голосування за нього. Це може бути доланням важливого психологічного бар’єру. Так само видається малоймовірним, що якісь фактори зможуть забезпечити витіснення Зеленського з президентської гри. Водночас покращила рейтинг Тимошенко. Однозначний висновок – «сумно» у ці три тижні точно не буде.

А от перспективи чинного президента без "адмінресурсу" сумнівні. На цьому тлі викликає занепокоєння ситуація, що розгортається з його президентською кампанією.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини