Перший збройний опір гітлерівським планам із перекроювання кордонів у Європі. ІНФОГРАФІКА
За кілька днів ми відзначатимемо 80-річчя проголошення Карпатської України. Про це нагадує Український інститут національної пам'яті
Боротьба карпатських січовиків проти угорської агресії була першим випадком збройного опору гітлерівським планам із перекроювання кордонів у Європі напередодні Другої світової війни.
Читайте також: Домашнє завдання для українців, угорців і поляків
Після Першої світової з падінням старих імперій територія Закарпаття увійшла до складу Чехословаччини. У жовтні 1938 року було проголошено автономію Карпатської України зі столицею в Ужгороді, де постав свій уряд. Для захисту краю в Хусті була створена Організація народної оборони "Карпатська Січ".
Читайте також: Завдяки відкритим архівам: чому варто завітати до СБУ
У ніч на 14 березня 1939-го на Карпатську Україну напала Угорщина. У відповідь на напад 15 березня розпочалося перше засідання Сойму Карпатської України, на якому проголошено незалежність і прийнято Конституцію. Січовики дали нерівний бій союзниці ІІІ Райху…
Пропонуємо вам інфографіку, яку створили Український інститут національної пам'яті й Український кризовий медіа-центр. А завтра, 13 березня, запрошуємо на відкриття виставки до 80-річчя Карпатської України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки