MENU

У Києві пройшов лежачий протест велосипедистів. ФОТО, ВІДЕО

1572 0

Біля будівлі Київської міської державної адміністрації (КМДА) відбувся лежачий протест велосипедистів з вимогами створити в столиці єдині правила велосипедного руху на автодорогах загального призначення.

Про це повідомляє Асоціація велосипедистів Києва на сторінці в Facebook.

"Цього тижня після 12-денної боротьби за життя помер Мужев Діас Іванович. Його прямо на велопереїзді збила автівка, яка на швидкості повертала з Бажана на Ревуцького. Прямою причиною цього є дії чиновників, які сидять у КМДА – саботування розвитку веломережі міста, переведення фінансування на інше, проектні роботи, які тривають роками і не закінчуються нічим, і абсолютно кримінальне підняття швидкості на магістралях до 80 км/год. Якщо вони переступають через нас у своїх справах, то хай спробують це зробити фізично, по дорозі на засідання Київради", – пояснюють організатори акції. Асоціація велосипедистів Києва підтримала акцію Die-in: лежачий протест велоспільноти з такими вимогами:

1) Створення велоінфраструктури – оголошення тендерів на всі 7 веломаршрутів, на проектування яких виділила гроші Київрада.

2) Зниження швидкості до 50 км/год у Києві.

3) Засоби бeзпeки на ділянках з ДТП: звужeння смуг, освітлeння, дeлініатори, які захищають смуги громадського транспорту від паркування.

Читайте також: Київ – не місто для валіз, дитячих візочків і велосипедів

Нагадаємо, у грудні 2018 році Київрада виділила кошти на проектування 7 веломаршрутів у Києві. Кошти в сумі 700 тисяч гривень передбачені на проектування семи веломаршрутів: Виноградар – Центр, Воскресенка – Московський міст – Центр, Куренівка – Центр, Лісовий масив – Центр, Оболонь – Поділ – Центр, Солом’янка – Центр, Поштова площа – міст Патона. Однак досі не відбувся тендер на жоден веломаршрут.

8 лютого 2018 року Київрада ухвалила велоконцепцію, яка містить всю необхідну інформацію для створення велосипедної інфраструктури в Києві, зокрема карти веломережі з визначеною черговістю веломаршрутів.

Велоконцепцію розробили на виконання Стратегії Києва 2025, яка ставить за мету збільшити частку велосипедних поїздок з 0,25% до 5% у 2025 році. Це означає, що місто має створити умови, коли щодня на вулицях Києва велосипедом будуть пересуватись від 160 до 200 тисяч людей.

За результатами останнього підрахунку велосипедистів у 2018 році велосипедистів у Києві стало на 40% більше за рік.

Довідка: Лежачі протести з імітацією вмирання є поширеною формою протесту, які використовувалися різними групами громадських активістів – антивоєнних, правозахисних, зоозахисних, екологічних тощо. У найпростішій формі протестувальники лягають на землю і прикидаються мертвими, іноді прикриваючи себе плакатами або прапорами.

Читайте також: На Дніпропетровщині пройшли змагання "розумних" машин, створених школярами. ВІДЕО

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини