MENU

НАБУ шукає "крайніх" для відбілювання власної репутації

4477 0

Чим подалі від оприлюднення інформації про корупційні скандали в "Укроборонпромі", тим більше робиться спроб відвернути увагу від головних фігурантів справи та розпорошити відповідальність.

Скандал в оборонній сфері став причиною гучних розслідувань Національного Антикорупційного Бюро України. Проте, є підстави вважати, що НАБУ приймає антидержавницькі рішення замість  виконання своїх робочих обов’язків. Складається враження, що керівництво НАБУ стало не правоохоронним органом, а інструментом політичного тиску на одних та відведення уваги від інших. Тих, хто був замішаний в скандалі з Укроборонпромом. Адже Крім самих Гладковських та їх друзів, в корупційній схемі фігурували і самі правоохоронні органи, в тому числі і саме НАБУ.

У розслідуванні журналістів згадувалися два детективи НАБУ - Дмитро Литвиненко та Олег Борисенко, через яких друзі сина Олега Гладковського за гроші вирішували проблеми пов’язані з діяльністю компаній-прокладок. Проте залишається питання чому Луценко не розслідує 4 кримінальні справи по детективу Литвиненко, в тому числі і справу про державну зраду, де доведено нанесення його діями шкоди Україні.

Читайте також: Матвієнко: Скандал навколо "Укроборонпрому" довів неефективність антикорупційних органів. ВІДЕО

Самим Литвиненком під час роботи в НАБУ було написано десятки запити в різні країни в тому числі і Індію, щодо компаній які відмовилися з ним працювати і в результаті чого було зірвано більше десяти контрактів в оборонній сфері, чим нанесено значні збитки бюджету країни, а по самому Литвиненку відкрито 3 кримінальні справи в різних органах (номера кримінальних справ за злочинами детектива: 1) 2201800000000028 сбу 2) 22018000000000195 сбу 3) 420160000000002034), і ще десятки скарг і звернень в САП, НАБУ та ГПУ. Так, 14 березня голова НАБУ Ситнік заявив про відсторонення від справ Литвиненка та Борисенко, проте... прискорити справу "свинарчуків" це не допомогло.

Читайте також: Как пропаганда РФ воспользуется скандалом с "Укроборонпромом"

Після оборонного скандалу головні фігуранти були тимчасово відсторонені від справ і зараз всіляко намагаються перевести увагу на людей, які ні до скандалу, ні після не готові працювати з корумпованими органами. Так проти екс-очільника ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павла Барбула відкрито кримінальну справу і взято його під варту. Саме завдяки зусиллям останнього не було зірвано вигідний для оборонної сфери контракт з Індією підписаний ще в 2009 році.  І саме його зараз звинувачують в розкраданні державних коштів.

Вочевидь, реальні вигодонабувачі корупційних схем хочуть скинути з себе всю відповідальність шукаючи «крайніх» та намагаючись перевести стрілки на людей, які сьогодні вже не працюють в оборонній сфері, а раніше були кісткою в горлі корумпованим органам...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрий ГАВРИЛЕЧКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини