MENU

Нормальної соціології ніколи не існувало. Згадайте вибори 2014 року – політолог

2156 0

"Не існує нормальної соціології. Її ніколи не існувало".

Постійно читаю останнім часом від прихильників діючого президента, що "соціологія бреше", що вона нічого не відображає, що десь є якась "реальна соціологія" і т.д.

Не будемо про це все.

Згадаймо 2014 рік. Як Порошенко переміг? В умовах тотальної паніки, розпаду інститутів та російської агресії, його політтехнологи вкинули геніальну тезу про "один тур", в якому треба обрати президента, бо як тільки ми його оберемо, то Путін зупиниться.

Читайте також: Кандидат від телебачення: французький досвід

А на чому ця ідея про один тур могла ґрунтуватися? Лише на тих же опитуваннях, в яких Порошенко був стабільно перший, з великим відривом.

Пригадуєте 1984 Орвела? Там, де історію переписували під кожні політичні зміни? У нас дещо гірше. У нас переписують ревльність.

Бац, щось змінилося в політичному процесі – і вже інша реальність. Соціологія стає неправдивою. І вона завжди була неправдивою. Але якби вона показувала би те, що треба, то вона була би об'єктивним зрізом, який просто не хочуть визнати "вороги" та "агенти".

Читайте також: Корчилава: Выборы сделают большую чась общества мудрее, а часть просто отрезвят

Я не кажу, що соціологія – об'єктивна, що в ній немає маніпуляцій, замовних "зливів" і т.д. Але я можу стверджувати, що вона точно не була менш об'єктивною 2014 року. Це емпіричний факт, який важко відкидати.

А наше суспільство хворе. Експлуатація політиками негативних політтехнологій на тлі війни і загального стресу остаточно зірвало декому дах. Люди не можуть скласти 2 та 2, якщо це за них не зробить їх вождь їх секти, але якщо він скаже, що 2+2 = 3, то це буде оголошено істиною, а всіх, хто з цим не погодиться, будуть таврувати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини