MENU

Судові обіцянки кандидатів у президенти. ІНФОГРАФІКА

2993 0

Передвиборча програма кандидата у президенти – те, що грає важливу роль в оцінці планів кандидатів у цивілізованих країнах, і те, на що практично не звертають уваги виборці в Україні. Як наслідок – передвиборчі програми кандидатів у президенти рясніють популістичними заявами, обіцянками боротися за все добре проти всього поганого, а самі кандидати дуже часто навіть не можуть розрізнити свою програму з чиєюсь ще.

Проте проект PROSUD вирішив перевірити, які зміни обіцяє кожен із 38 кандидатів у президенти в аспекті судової реформи (не розглядали програму Сергія Тарути, який заявив про зняття кандидатури). Адже дійсне очищення судів – одна із ключових вимог, яку озвучували п'ять років тому, чого ми так і не побачили за каденцію Петра Порошенка.

Виявилося, що попри актуальність цієї теми восьмеро із 38 кандидатів узагалі не згадують про суди у своїй програмі. Більшість кандидатів обмежилися лише загальними обіцянками про скасування недоторканості суддів, забезпечення незалежності судової системи.

Читайте також: Кандидатів у президенти закликали висловитися щодо ключових питань реформи правосуддя

Чинний президент Петро Порошенко обіцяє "антикорупційну люстрацію суддів", хоча за п'ять років своєї каденції так і не провів судового очищення, а лише сприяв поглибленню проблеми.

Жоден із кандидатів у президенти не згадує про необхідність реформування й очищення органів, які проводять судову реформу – Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя. Хоча про необхідність очищення та зміни правил добору установ, які здійснюють судову реформу, регулярно говорять як представники громадськості, так і міжнародні експерти.

Зокрема, громадські організації представили порядок денний реформи правосуддя до кандидатів у президенти, який складається з чотирьох пунктів, перший із яких стосується саме питання того, хто має здійснювати очищення судової системи. Наразі порядок денний від громадськості підтримало п'ятеро кандидатів у президенти: Анатолій Гриценко, Володимир Зеленський, Руслан Кошулинський, Андрій Садовий і Дмитро Гнап (двоє останніх зняли свою кандидатуру на користь Гриценка).

Читайте також: Чому навесні саджатимуть картоплю – попри обіцянки Зеленського

Судові обіцянки першої десятки президентських перегонів в інфографіці:

Про те, як бачать судову систему всі інші кандидати, можна ознайомитися за посиланням

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Катерина БУТКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини