MENU

"Енергоатом" виб'ють із ринку поставок для промисловості. Ціна електроенергії для бізнесу знову злетить – експерт

2550 0

Знову "ринок під ДТЕК Ахметова"?

На початку 2017 року у нас прийняли закон про нову модель ринку е/е. Ним передбачалося, що тепер тарифи виробників е/е регулятор не буде регулювати, а ціни мають встановлюватися самі на ринку. Така модель передбачає, що усі в рівних умовах, а рентабельність учасників визначає конкурентний ринок.

Така модель нормальна на ринку, де є з десяток крупних виробників + десятки імпортерів. Але дуже ризикована у ситуації, коли у 2 руках 90% ринку. Конкуренції недостатньо, ціни просто взлетять (особливо в умовах закритого імпорту). Але у відповідь захисники такого "ринку" казали, що із ДТЕКом буде конкурувати Енергоатом.

Реальність знову інша – з'являється ініціатива зробити гібридний ринок, тобто у ринок, де всі мали би бути у рівних умовах, чиновники вирішили засунути свої руки. Давайте прослідкуємо за тими руками, на чию ж користь вони починають "поправляти" ринок.

Читайте також: ДТЕК Ахметова стає багатшим просто за рахунок того, що всі інші стають біднішими – Герус

Новим рішенням пропонують, що Енергоатом буде продавати у той сегмент, де є дешево (населенню). А от ДТЕК Ахметова буде продавати у той сегмент, де тарифи у 2-3 рази дорожчі.

Окрім того, на Енергоатом ще повісять обов'язок субсидіювати дорогих "зелених". Загалом Енергоатом виробляє біля 55% всієї електроенергії. При такому сценарії десь 2/3 з цього піде на населення та "зелених". Отже, у сегмент "промисловість" буде продавати лише 1/3 своєї електроенергії.

Таким чином, Енергоатом виб'ють із ринку поставок для промисловості. Понад 50% такого ринку буде контролювати ДТЕК, а без Енергоатому ціна електроенергії для бізнесу знову взлетить. Різниця у цінах між населенням та промисловістю буде 200%-300%. І що цікаво, коли у газі кажуть, що різниця у цінах це погано, то у електроенергії цю різницю у цінах ще збільшують. Тобто, тут це добре, якщо на цьому заробляє Ахметов? Ну і як можна вірити таким гібридним реформам, які у руках деяких чиновників та політиків кожен раз викручуються на користь відомого немонополіста?

Читайте також: Законопроект 8449-д (про "зелених") прописаний під інтереси ДТЕК Ахметова – експерт

І якщо таку модель приймуть, то це буде на довгі роки та десятиліття. ДТЕК зароблятиме мільярди доларів надприбутків, економіка отримає ще дорожчу електроенергію. А державний Енергоатом буде бідний, його працівники – із низькими зарплатами, а його акціонери (державний бюджет) – без дивідендів.

Петре Олексійовичу, ви нам не таке обіцяли у своїй програмі 5 років тому.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини