MENU

Самоволка Кулика, або Звідки взялися справи на Ложкіна і Гонтарєву

2280 1

Прокурор Костянтин Кулик дуже довго користувався довірою генпрокурора Юрія Луценка, і зрештою її зрадив.

З 13 по 17 березня Кулик перебував у відрядженні в Ізраїлі. А після його повернення на одному американському сайті, зробленому для російськомовної єврейської общини з'явилася інформація, що Генпрокуратура завершила розслідування проти Сергія Курченка, пише Тетяна Ніколаєнко для Цензор.НЕТ.

Але найсенсаційніше – що підозри у відмиванні мільярдів "сім'ї" Януковича оголошені: екс-главі АП Борису Ложкіну і колишній главі Нацбанку Валерії Гонтаревій, а також чинному заступник голови адміністрації президента Філатову.

Через годину ГПУ роздала офіційне повідомлення, що дійсно оголошені підозри 98 особам у справі про афери Курченка.

Читайте також: Сироїд: Сумно і страшно знати, що влада твоєї країни працює в інтересах ворога

Зокрема Курченка і його оточення підозрюють у заволодінні грошовими коштами, належними публічному акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", в сумі 449 млн 963 тис. 820 гривень,

– грошовими коштами, належними ПАТ "НАК "Нафтогаз України" в сумі 5 млрд 100 млн 036 тис. 180 гривень,

– заволодінні коштами ПАТ "РЕАЛ БАНК" в особливо великих розмірах на загальну суму 4 707 267 476,52 гривень,

– грошовими коштами ПАТ "Брокбізнесбанк" на загальну суму 865 879 925,97 гривень,

– грошовими коштами ПАТ "Брокбізнесбанк" на загальну суму 1 436 723 153 гривень,

– грошовими коштами ПАТ АБ "Укргазбанк" на загальну суму 502 311 170, 64 гривень,

– грошовими коштами ПАТ "Аграрний фонд" на загальну суму 2 069 194 000 гривень.

"На сьогоднішній день повідомлено про підозру 98 особам, у тому числі високопосадовцям (із них 12 вищих посадових осіб Міністерств та відомств, а також Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних компаній)" – сказано в повідомленні ГПУ.

До чого тут Ложкін і Гонтарєва? Теоретично вони можуть фігурувати у цих справах через придбання Курченком у Ложкіна медіа-холдингу УМХ, а Гонтарєва через участь її компанії "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) в якості брокера при купівлі Брокбізнесбанком младоолігарха облігацій внутрішньої позики у Аграрного фонду. Гонтарєва мала б попередити Аграрний фонд, що це ризикована операція.

Кулик дав підтвердження УНІАН, що оголосив підозри цим особам.

"Так, я підтверджую, що такі підозри були оголошені", – сказав він.

Водночас в оточенні Бориса Ложкіна сказали, що ніяких підозр він не отримував, і ні на які допити в найближчі тижні не ходив, бо перебуває за межами України.

Тоді ж що відбулося.

Кулик не ставив до відома про свої дії вище керівництво і сам розіслав підозри. Їх довелося зупиняти рішенням старшого групи прокурорів.

Наразі Генпрокуратура інформує, що "так зване повідомлення про підозру Гонтаревій, Ложкіну, Стеценко, Філатову було здійснено з порушенням процесуального законодавства, яке вимагає

а)наявності достатніх доказів;

б) доручення старшого групи прокурорів;

в) особистого вручення".

"Жодна з цих вимог не була дотримана прокурором Куликом. Відтак, зазначені особи

Не вважаються підозрюваними в розумінні ст. 42 КПК. Правову оцінку дій прокурора Кулика встановить ДБР", – зазначили в ГПУ.

Втім, щоб там не відбулося далі з Куликом, ця справа може зіграти свою роль у майбутньому. Особливо, за умови зміни влади.

"Кулик оголосив всім підозри і відправив поштою 98 штук. Значить, він зібрав під цю підозру документи, які можна кваліфікувати як докази. Гірші чи кращі але докази. Він зробив підготовчу роботу для переслідування команди президента його наступником, яку неможливо знищити, хто б це не був" , – сказав на умовах анонімності один з представників правоохоронних органів.

А за 2 дні до першого туру виборів президент Порошенко отримує черговий скандал про зв'язки його найближчого оточення з людьми Януковича, і що вони брали участь в оборудках старої влади та відмиванні грошей.

Наскільки ГПУ вдасться "приструнити" Кулика невідомо, адже ця особа раптом може стати героєм і почати розповідати, як він вистежував, наприклад, соратників Михеїла Саакашвілі, що призвело в подальшому до видворення грузинського політика з України.

Читайте також: Є глибокі сумніви, що там є якась єдина стратегія – юрист про ГПУ

Саме Кулик стояв за рішенням краматорського суду про конфіскацію "1,5 мільярдів екс-президента Віктора Януковича". І може розповісти неприємні речі про цю операцію.

Натомість цей скандал з оточенням президента буде дуже на руку Ігорю Коломойському в його закордонних судах по Привату.

При цьому сам олігарх зустріч з Куликом заперечує.

"Я дійсно знаходився в Ізраїлі 13-17 березня, проте ніяких зустрічей з прокурором Куликом у мене не було. Я взагалі не знайомий з цим чоловіком, і не перетинався з ним. Все, що він робить – це його особиста ініціатива", – запевнив Коломойський.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тетяна НІКОЛАЄНКО, Цензор.НЕТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини