MENU

Чи можна провести дебати на "Олімпійському"? – пояснює Зураб Аласанія

3158 6

Зураб Аласанія. Фото – Андрій Дубчак

"Видовища як такого може і не бути", – голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія не певен, що вдасться поєднати видовище та сенси у стадіонному форматі.

Двоє кандидатів – Володимир Зеленський та Петро Порошенко – публічно погодилися провести дебати на НСК "Олімпійський". "Суспільне" зможе забезпечити проведення дебатів на цій локації або "xоч на Марсі", каже Зураб Аласанія у коментарі The Village Україна.

Станом на 10:00 4 квітня до "Суспільного" офіційно ще не зверталися з пропозицією проведення дебатів на "Олімпійському", пояснює він, однак телерадіокомпанія негайно почне комунікацію з усіма сторонами – штабами і ЦВК.

Є двоє кандидатів, які заявили про намір провести дебати на НСК "Оліпмійський". Що далі, за логікою, мало б відбуватися?

"Логіки немає, прописаної процедури теж. Але чекати ми не будемо, тому що час минає. Я досі не дуже розумію локацію, але ОК, якщо вони так вирішили. Ми могли б змінити місце, але не будемо", – коментує Зураб.

Читайте також: Дебати Зеленський-Порошенко відбудуться: реакція соцмереж

"Зараз ми починаємо зв’язок з обома штабами і ще обов’язково з ЦВК. Бо все, що ми маємо наразі – це закон "Про вибори" (стаття 62) і постанова ЦВК від травня 2014 року (положення про проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборчих дебатів від 5 травня 2014 року №472). І там усе прописано.

Чи погодиться ЦВК, тобто держава як така, змінити правила – це вже питання до них. Тому вони також мають бути стороною перемовин. Тобто є чотири сторони: ЦВК, НСТУ і два штаби кандидатів".

На проведення дебатів на "Олімпійському", якщо порівнювати зі студійним форматом, потрібно більше ресурсів. Чи є такі ресурси у "Суспільного"?

"Будь-які ресурси, витрачені на офіційні дебати між першим та другим туром, є коштами держави. "Суспільне" прекрасно використає усе, що знайде можливим використати держава. Якщо держава вирішить, що можна проводити дебати на стадіоні, то будь ласка. Хоч на Марсі.

Ми точно впораємось, у нас є мільйон колег, є ми самі. Ми чудово організували дебати, які вже відбулись. І все можемо зробити, аби держава на це погодилась.

Але витрати, ви маєте слушність, будуть там у сотні разів більшими. Водночас єдине, що додасться – це картинка трибун, якщо вони будуть заповнені. А от сенсів там не додасться.

Згідно з постановою ЦВК, правила досить суворі. Кожна секунда розрахована: що має бути сказано і ким. Тож видовища як такого може і не бути".

Чи можуть змінити передбачений правилами формат дебатів?

"Є положення про проведення дебатів – там усе прописано. І такий формат на стадіоні не дуже. Змінювати положення можемо не ми в НСТУ, а ЦВК, наприклад. Якщо так можна, то будь ласка".

Читайте також: Что не так с предложением Зеленского провести дебаты на "Олимпийском"

Що означає сам факт проведення дебатів перед другим туром і такий рівень суспільного інтересу, який до них прикутий?

"Двоє "товаришів" тягаються за сенси і за видовища. На боці Володимира Зеленського є показова картинка та шоу, бурхливість і емоції. На боці Петра Порошенка є радше сенси, якими він намагається виграти. Але він не відмовився від участі. Якби відмовився, то це було б зараховано йому як мінус. Він непоганий ритор і певний, що переможе де завгодно.

Треба вирішувати – я хочу сенси чи картинку. Якщо вдасться поєднати на стадіоні і те, й інше – буде прекрасно. Але я сумніваюся, що це вдасться зробити".

Нагадаємо, що Володимир Зеленський 3 квітня записав відео, у якому закликав провести дебати на НСК "Олімпійський" та дав чинному президенту 24 години на відповідь. Петро Порошенко уночі 4 квітня відповів на вимогу кандидата та погодився на дебати на стадіоні.

Другий тур виборів президента має відбутись 21 квітня. За законом, дебати між кандидатами мають відбутись на Суспільному телебаченні в останню п’ятницю перед виборами, тобто 19 квітня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

The Village Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини