Ось що робить нас слабкими, роз'єднує та залишає в минулому
Демократія – це право вибору. Немає неправильного вибору, немає неправильних громадян. Нам усім не вистачає поваги до думки іншого. Ми впевнені, що маємо рацію, а ті, хто з нами не погоджуюєься, – дурні або вороги. Така філософія робить нас слабкими, роз'єднує та залишає в минулому.
Кожна країна має свою доля. Змінити цю долю майже неможливо, але інколи бувають можливості. Така нагода була 2014 року. Ціна – десятки тисяч життів. Не забуваймо цього.
Читайте також: Ворог – не тут. Але він хоче зруйнувати нас нашими ж руками
Україні пощастило залишатися майже єдиною вільною демократичною державою серед пострадянських країн.
Але демократія та свобода не гарантовані. Ми маємо бути відповідальними у своєму виборі й захистити майбутнє України. Можливо, сьогодні в Україні також вирішується доля демократії інших країн.
Відповідальність насамперед означає повагу до інших. Якщо ми демонізуємо тих, хто з нами не погоджується, то ми не варті свободи. Бо свобода і є правом на існування різних думок.
Ті, хто голосує за Зеленського, – не дебіли. Ті, хто голосує за Порошенка, – не дебіли. Вони громадяни. Хтось мріє про швидші зміни, інші вважають досягнуті зміни великим прогресом.
Читайте також: Головний ворог – у Кремлі, головна проблема – внутрішня війна
Дуже швидко – через кілька місяців – ми дізнаємось, який вибір мав би бути правильним. Українці вміють повертати демократію політичним шляхом і через протести на вулицях. Якщо суспільство зробить помилку – є три інструменти її виправлення – парламентські вибори, контроль громадянського суспільства й революція.
Я дуже вас прошу – перестаньте сваритись і ненавидіти одне одного через різні вподобання. Нумо вчитися поважати інших.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки