MENU

Православні сьогодні відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія та традиції свята

2372 0

День Благовіщення Пресвятої Богородиці відзначається щороку 7 квітня. Це свято є одним з дванадцяти головних в православному календарі.

Про це повідомляє «Сегодня».

Благовіщення означає «блага», тобто хороша звістка. Саме в цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і сказав їй про прийдешнє народження Ісуса Христа.

Суть свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

Згідно з передбаченнями, Пресвята Діва виховувалася в храмі, а по настанню 14 років вона повинна була залишити храм і або повернутися до батьків, або вийти заміж. Коли священики захотіли видати її заміж, Марія заперечила їм і заявила, що обіцяла Богу залишитися назавжди дівою.

Тоді священики заручили її з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосипом, щоб він дбав про Марію. Вони жили в Галілейському місті Назареті, в будинку Йосипа і вели дуже скромне і відокремлене життя.

Читайте також: Священики – це слуги Господа чи влади?

Через чотири місяці після заручення до Марії явився ангел і, коли вона читала Священне Писання, сказав: «Радуйся Благодатна! (Тобто сповнена благодаті Божої — дарів Святого Духа). Господь з тобою! Благословенна ти між жонами».

Таким чином, Архангел Гавриїл сповістив їй, що вона знайшла найбільшу благодать у Бога — стати матір’ю сина Божого.

На заперечення Марії про те, як може народитися син у тієї, яка не знає чоловіка, Архангел відкрив їй істину, яку він приніс від Бога: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього осінить Тебе, через що й Святе, що народиться Сином Божим». Збагнувши волю Божу і цілком віддаючи Себе їй, Пресвята Діва відповідала: «Я раба Господня, нехай буде мені згідно з словом твоїм».

Це свято було встановлене в глибокій древності — про нього достовірно відомо вже з ІІІ століття, але в різних християн звалося воно по-різному: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок Спасіння. І лише від VII століття і на Сході, і на Заході його почали називати Благовіщенням Пресвятої Богородиці.

Богослужіння свята Благовіщення сповнене урочистих, величних і радісних гімнів. Багато разів повторюється добре знане нам привітання Архангела: «Радуйся!»

Головні мотиви цієї святої і неземної радості — це втілення Сина Божого, вшанування материнства і жіноцтва в особі Пречистої Діви Марії, це початок Спасіння роду людського.

Традиції Благовіщення в Україні

Свято Благовіщення одне із найбільших весняних свят. У церкві в цей день святять проскури, а господарі в Україні випускають із хлівів тварин, щоб чули весну. Також незаміжні дівчата біля храмів танцюють перший весняний хоровод — «кривий танець», пише «24 канал».

Згідно з віруванням, на Благовіщення не можна важко працювати, вбивати тварин, веселитися і проводити гучні забави, проте, якщо свято випадає в період Великоднього посту, то він у цей день частково послаблюється.

Читайте також: Синоптик: Благовіщення в Україні буде теплим

У народі з Благовіщенням пов’язані різні звичаї. Кажуть, що в Благовіщення «птах гнізда не в’є, дівчина коси не пплете» — в цей день будь-яка робота вважається гріхом. Вважається, що на Благовіщення і Великдень в пеклі не мучать грішників.

Народні прикмети на Благовіщення в Україні

1. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

2. Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень — середня, якщо ясно ввечері — пізня.

4. Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.

5. Якщо на Благовіщення буде гарна погода — буде гарний врожай.

6. Якщо на Благовіщення летить сніг — літо неврожайне.

7. Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.

8. А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини