MENU

Насалик ініціює боротьбу із маленькими сонячними електростанціями – Герус

2344 3

Міністр енергетики Насалик (представник БПП) розпочав боротьбу із українцями, які встановлюють домашні приватні сонячні електростанції потужністю до 30 кВт.

У листі, яке Міненерго направило на Кабінет міністрів, ідеться про те, щоб заборонити домашні СЕС встановлювати на землі, а можна було тільки на дахах або фасадах (дотепер можна і на землі, і на дахах). Це пункт 3 відповідного листа, лінк на лист у коментарі.

У листі міністр бідкається, що вже аж 7,5 тис. домогосподарств поставили такі приватні СЕС загальною потужністю 160 МВт і це "переросло у високорентабельний бізнес" і тому пропонує заборонити будувати такі приватні домашні СЕС на землі.

Читайте також: У Великій Британії запустили найбільшу в світі плавучу вітряну електростанцію

Насправді якраз саме домашні приватні СЕС несуть найменше шкоди та найбільше користі для енергосистеми:

1. Це дрібна розосереджена генерація наближена до споживача – середній розмір такої сонячної станції зараз становить 21 кВт. Розташовані вони від Львова до Сєвєродонецька, від Чернігова до Одеси.

2. Саме такі СЕС сприяють енергоефективності, бо у мережу можна продавати лише надлишок е/е (після власного споживання), тобто є прямий економічний стимул економити.

3. Це розвиває середній клас, який може інвестувати 15-20 тис. дол. у такі проекти.

У той же час лише одна сонячна станція ДТЕКу Ахметова на енергопрофіцитному Півдні України має потужність 240 МВт і це більше, аніж 160 МВт у 7500 домогосподарств-маленьких СЕС по всій Україні.

Читайте також: На енергетичній реформі Ахметов заробив рентабельність 100% – експерт

Але міністр Насалик ні слова не каже про "високорентабельний бізнес" гігантських і шкідливих сонячних станцій Ахметова, який планує збудувати понад 1000 мегават, але ініціює боротьбу із тисячами/десятками тисяч маленьких сонячних станцій українців середнього класу. Звичайно, як же це українці можуть самі для себе виробляти е/е – всі мають купувати дорого у Ахметова.

Нам потрібна Україна як найбідніша країна Європи із декількома супербагатими олігархами чи Україна із мільйонами заможних українців середнього класу? Давайте дійсно думати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ГЕРУС


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини