MENU

На полицях щороку буде більше імпортного пива – експерт

1903 0

Міністерство фінансів планує, що в цьому році обсяги імпортного пива в Україні зростуть на 21% і складуть 41,2 млн. літри замість 34 млн. в 2018 році. Саме такі дані знаходимо в цьому звіті.

Він фінансується за програмами урядів Німеччини та Великобританії, тому має сильну аналітку. Оскільки Кабінет Міністрів із 2019 року робить середньостроковий прогноз, щонайменше на три роки, то заплановано, що в 2020 році імпорт пива зросте до 49,8 млн. літрів, а в 2021 – до 60,3 млн. При цьому в планах не передбачено збільшувати ставку акцизу, яка в минулому році й так досягла мінімального рівня прийнятого в країнах ЄС.

Читайте також: Пікнік на природі обійдеться на 12% дорожче, ніж минулоріч

Оскільки девальвації національної валюти за рік не відбулось, то й знайти підстави для збільшення важко. Додамо, що кожен рік обсяги ввозу з-за кордону пива збільшуються, оскільки в 2016 році це було лише 19 млн. літрів, а в 2017 – 25,5 млн. За рахунок акцизу Мінфін планує отримати з імпортного пива 114,5 млн. грн., хоча в бюджет закладено лише 81 млн. грн., наступного року – 138,6 млн. грн., а 2021 року – уже 167,7 млн. грн. 

Однак, як би не збільшувався імпорт пива, його частка на фоні виробленого в Україні в цьому році складе лише 2%.

Міністерство аграрної політики прогнозує, що в 2019 році в країні буде зварено 1,85 млрд. літрів пива та щороку виробництво буде зростати, але менше ніж на 1% кожного року. Але це лише виробництво. Оскільки прогнозується збільшення попиту на українське пиво за кордоном, то досить швидко буде зростати його експорт, а внутрішній попит буде збільшуватись щороку лише на піввідсотка.

Читайте також: За рік салат "Вінегрет" подорожчав на 40% – економіст

З любителів пива, за рахунок акцизного податку, у цьому році Мінфін планує зібрати з українців 5,13 млрд. грн., що викликає подив, оскільки, щоб досягти цього показника, необхідно або збільшити акциз, або збільшити споживання. Тому слід очікувати влітку новину про підняття акцизу на пиво з 2,78 грн. до 3 грн. за літр.

Пиво разом із сухим вином поступово стають більш популярними серед українців, хоча серце та гаманець усе одно належить горілці, яка поступово здає свої позиції. Тому бажаємо доброго пива з добрими друзями!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини