MENU

Чому стримувати свої почуття на роботі – шкідливо для здоров'я

1453 0

На роботі частіше ніж будь-де ми приховуємо свої справжні почуття під маскою ввічливої усмішки. Втім, дослідники зазначають, що демонстрація нещирих емоцій вкрай шкідлива для здоров'я.

Уявіть, що ви – на висоті 10 тисяч метрів, у вузькому проході штовхаєте візок, обабіч якого простягають руки нетерплячі пасажири. Дорогу вам перекриває мала дитина, батьків ніде не видно. Котрийсь пасажир дратується, що не можна заплатити готівкою за їжу в літаку, ще один вимагає негайно пропустити в туалет. А ваша робота – задовольнити всі їхні потреби, водночас демонструючи доброзичливість і готовність допомогти. Так починається робота бортпровідника над власними емоціями, пише ВВС.

Читайте також: Спорт робить нас щасливішими, ніж гроші – дослідження

Термін "робота над емоціями" запропонувала соціолог Арлі Гоукшілд. Він означає стриманість у ситуаціях, коли нам необхідно бути доброзичливими на роботі. Простіше кажучи, ми посилено демонструємо те, чого насправді не відчуваємо. Вдаємо позитивний настрій і водночас пригнічуємо власні негативні емоції.

Однак не лише бортпровідники мусять "тримати обличчя". Експерти підкреслюють, що будь-яка робота з людьми потребує емоційної напруги.

Перші дослідження цього явища фокусувались на сфері послуг. Дослідники брали за основу припущення – що більше ви працюєте з клієнтами, то більше зусиль витрачається на стримування емоцій. Однак нещодавно психологи звернули увагу й на інші професії. З'ясувалося, що приборкування власних емоцій під час взаємодії з людьми на роботі прискорює професійне вигорання. Працівники, які постійно показують на роботі емоції, що суперечать їхнім власним, більш схильні до емоційного виснаження.

Читайте також: Коротка прогулянка на природі може знизити рівень стресу людей – досліження

Але люди й організації можуть вжити заходів, щоб запобігти вигоранню. Для цього потрібно обмежити час понаднормової роботи, регулярно відпочивати й залагоджувати конфлікти з колегами. Це так само важливо, як і підтримувати своє фізичне здоров'я та жити повноцінним життям, не зациклюючись на кар'єрі. "Атмосфера щирості" на роботі корисна для всіх.

У міру можливостей працівники мають виявляти емпатію, відстежувати вплив взаємодії з людьми на них самих і намагатись бути щирими. За словами психолога, це "захистить вас від фальші в спілкуванні, а в результаті – від перевтоми та образи через власну вимушену нещирість".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини