Більшість українців вважають посаду президента важливою та не хочуть обмеження його повноважень – опитування КМІС
Отже, по рейтингам КМІС. Варто нагадати, що в плані прогнозу результатів першого туру саме рейтинги КМІС були найточнішими.
Що показують вони тепер?
По-перше, ту саму картину, що і група "Рейтинг" трохи раніше – тотальне переважання Зеленського (понад 70 відсотків з тих, хто визначився). У нього – мінімальна електоральна перевага на Заході (52% на 45%), тотальна – на Сході та Півдні, а також більш ніж переконлива у Центрі.
Читайте також: В будь-якому випадку легітимність влади після виборів буде найнижчою чи не за всю історію – журналістка
Не бачу можливостей, як це подолати. Раптовий спеск відкритості діючого президента (у поєднанні з усім іншим), схоже, жодним чином не змінив ситуацію. Електоральні групи стабілізувалися.
Щодо дебатів. Насправді, вони не вплинуть на результати просто тому, що більшість виборців вважає, що на них ніхто щирим не буде. Так вважають як виборці Зеленського, так і Порошенка.
Читайте також: Ніхто не прийде в ваш дім і не наведе там порядок. Пора усвідомлювати себе власниками
Водночас, брудний характер кампанії, схоже, вплинув на явку, яку прогнозують нижчою, аніж у першому турі. Хаос з виборчими комісіями теж, схоже, вплине на явку, адже чим менше у комісіях членів – тим важче організувати роботу та тим довишими будуть черги.
Ну і ще. Більшість громадян вважають посаду президента важливою та не хочуть обмеження його повноважень (або і скасування), що є цікавим у контексті відповідних ініціатив, висловлюваних політиками.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки