Порошенко руками Южаніної фактично ввів репресії проти українських заводів – Лещенко
Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць.
Нещодавно ознайомитися з їхньою роботою приїжджав навіть президент Порошенко. Півмільярда податків, сплачених ними за рік – це друге місце в області після курячого виробництва аграрного олігарха Юрія Косюка.
Усе звучить як ідилія. А тепер сувора правда життя, яка показує, що насправді відбувається в найвищих кабінетах влади, адже до цих подій напряму причетний президент Петро Порошенко та його ставлениця на чолі податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна.
Отже, наприкінці минулого року, в бюджетну ніч 6 грудня 2018-го були проголосовані зміни до Податкового кодексу щодо запровадження податкові пільг при ввезенні електромобілів.
Читайте також: Законодавчі зміни в сплаті ЄСВ для ФОПів. Що відбувається і чого чекати?
Прикриваючись прогресивними намірами боротьби за чисту екологію, в цей закон всунули корупційний схематоз.
На виконання лобістських забаганок було введено – вдумайтеся! – пільги на імпорт (!) енергетичного обладнання, котушок та трансформаторів. Тобто при ввезенні в Україну цієї продукції з-за кордону не буде стягуватся податок на додану вартість.
Автор поправки – маловідомий депутат від Народного фронту Вознюк. Норма успішно пройшла податковий комітет на чолі з президентським аудитором та нинішнім уповноваженим кандидата Порошенка Южаніною. Ну і фінальне дійство – правка була проголосована парламентом – за активної підтримки лідера Радикальної партії, який не приховує своїх взаємовигідних стосунків із Рінатом Ахметовим. Фінальним актом став підпис президента Порошенка.
І тепер ця пільга буде діяти до 2022 року, сумарно її ефект складе 5-10 мільярдів гривень, недоотриманих бюджетом у 2019-2022 роках. В результаті дії поправки також підраховують втрати для вітчизняного бізнесу. Адже в Україні є виробники такого обладнання, яке буде імпортуватися без податків.
Українські ж заводи податок будуть змушені платити. Це краматорське підприємство Фурлендер Віндтехнолоджі, Запоріжтрансформатор, а також у Вінниці нещодавно відкрився завод сонячних панелей KNESS.
Керівництво KNESS прямо зізналоя, що через скасування податку для імпортерів вони працюють з нульовою маржею. І, якби не це рішення, то вони би вже будували другу чергу заводу.
Жертва цієї шахрайської поведінки влади – також краматорський Фурлендер Віндтехнолоджі, який створює робочі місця в складних прифронтових умовах.
"Вважаємо, що звільнення від оподаткування імпортних вітроенергетичних електрогенераторних установок (...) є кричущим фактором спотвороення конкуренції на ринку України. Це є наданням необгрунтованих переваг іноземному виробнику у порівнянні з вітчизнянним та знищення потужного підприємства східного регіону", – ідеться у листі на імя прем"єра Гройсмана та його заступника Кубіва.
Завод "Запоріжстрансформатор" також потерпає через те, що уряд та Верховна Рада створили пільги його конкурентам за кордоном. "Ця ситуація є неприпустимою та призведе до ліквідації підприємства в зв'язку з його ринковою неконкурентоспроможністю і як наслідок втратою 3 тисяч робочих місць у Запоріжжі".
"Зробивши нашу продукцію на 20 відсотків дорожче іноземної, депутататський корпус не замислився над тим, що Україна може втратити єдине стратегічне підприємство в електроенергетичній галузі", – ідеться в листі заводу Запоріжстрансформатор до президента Порошенка, прем"єра Гройсмана та його заступника Кубіва.
Повторюся ще раз, про що ідеться: якщо хтось імпортує таке готове обладання, то може не платити податок на додану варість до бюджету. Але якщо ці українські заводи виготовляють таке обладання, то на вартість всієї сировини, матеріалів, елементів, обладнання мають заплатити ПДВ до держбюджету.
Читайте також: Подвійне оподаткування. Що змінилося для українського бізнесу
Якщо говорити мовою аналогій, зрозумілою Порошенку – це якби Україна ввела пільги на ввезення шоколадних цукерок з-за кордону, а заводи "Рошен" мали би платити податки на повну потужність. Іншими словами, Україна почала дотувати імпорт.
Цю правку намагалися протягнути ще минулого року в закон "про захист дітей". Головним отримувачем вигоди є Рінат Ахметов, який прагне максимально збудувати парки сонячної енергетики, поки в Україні діє найвищий в Європі, абсолютно неадекватний "зелений тариф".
Саме так під гаслами ідей "купуй українське" відбувається банальна скупка окремими олігархами потрібних їм правил гри, пільг та преференцій, і для цього вони жонглюють політичними гаслами: ще вчора кричали "купуй українське", а вже сьогодні голосують за "купуй імпортне".
В результаті таких рішень бюджет України пустий, а рівень ВВП на душу населення вже нижче, ніж у Молдові. І за це влада має понести відповідальність вже найближчими вихідними.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки