MENU

ДФС – прощавай? Очікування бізнесу від податкової та митної служб

3812 0

ДФС

Наразі очікування бізнесу від реформ випереджають швидкість їх впровадження. Цього недостатньо для комплексного покращення ситуації

У час, коли увага суспільства прикута до результатів виборів Президента України, проходить ще один важливий для суспільства та, зокрема, для бізнесу процес – конкурси на посади голів податкової та митної служб, які мають бути створені у процесі реорганізації Державної фіскальної служби України.

Бізнес очікує на повноцінну реформу ДФС, яка має запустити якісні зміни у податковій та митній сферах. Ми сподіваємося, конкурси на посади голів обох служб все ж таки відбудуться у найближчий час, чесно та без жодних втручань, що дасть старт реальним позитивним змінам та подальшому фаховому оновленню кадрового складу служб. За нашими очікуваннями, пріоритетними завданнями обраних очільників нових відомств стануть боротьба з корупцією, підвищення якості послуг і побудова сервіс-орієнтованого підходу у роботі.

Фронт завдань у даних сферах давно окреслений та не раз озвучувався представниками Європейської Бізнес Асоціації. Давайте згадаємо ще раз про першочергові кроки, на які чекає бізнес, від нового керівництва Державної митної служби та Державної податкової служби України. 

Читайте також: Конкурсна комісія обрала голову податкової служби

У податковій сфері бізнес очікує на якісне покращення роботи електронних сервісів та баз даних податкової служби, зокрема швидкої реєстрації податкових накладних, податкової звітності та запровадження новітніх програмних технологій для реєстрації розрахункових операцій.

Необхідно докорінно змінити підхід до надання податкових роз’яснень, перестати лише цитувати норми податкового кодексу, як здебільшого відбувається зараз та вчасно надавати якісні письмові роз’яснення.

Має бути гарантовано відсутність затримок з відшкодуванням ПДВ та забезпечено відшкодування сум ПДВ, які так і не потрапили до Тимчасового реєстру. Переконана, що процес відшкодування має відбуватися автоматично, безперебійно та не викликати жодних проблем у бізнесу. 

Ми очікуємо покращення якості контрольно-перевірочної роботи підрозділів аудиту, удосконалення процедури адміністративного оскарження шляхом практичного застосування норм Податкового кодексу щодо конфлікту інтересів. Ми вважаємо, що у випадку оскарження спірних ситуацій податкова служба має приймати рішення на користь платника податків. Також має бути забезпечено своєчасне та безумовне виконання судових рішень.

Читайте також: Держбюро розслідувань проводить обшуки в НАБУ

Ще один важливий крок, якого потребує бізнес – комплексне доопрацювання нової системи адміністрування акцизного податку на паливо та спирт етиловий з урахуванням особливостей різних індустрій.

У митній сфері пріоритетними завданнями є:

-        Подальше запровадження та розширення електронних сервісів;

-        Перенесення обтяжливих видів контролю з кордону на етап митного пост-аудиту;

-        Впровадження затвердженого плану реформ митної служби;

- Боротьба з контрабандою та нелегальним імпортом;

-        Широке інформування про зміни порядків митно-тарифного регулювання оформлення товарів на офіційному сайті ДМС.

Наразі очікування бізнесу від реформ випереджають швидкість їх впровадження, а цього недостатньо, щоб говорити про комплексне покращення ситуації.

Останні результати регулярних досліджень Асоціації – Митний та Податковий індекси – демонструють  точкове покращення настроїв спеціалістів, що взаємодіють з митними та податковими органами. Однак показники обох індексів (2,92 та 2,97 відповідно з 5-ти можливих) залишаються у негативній площині, що не дає змогу говорити про комплексне покращення ситуації.

Наразі очікування бізнесу від реформ випереджають швидкість їх впровадження, а цього недостатньо, щоб говорити про комплексне покращення ситуації. Бізнес в очікуванні змін. Маємо надію, що по завершенні реорганізації Державної фіскальної служби прозорість процесів, якість комунікації та сервісів і швидкість змін у митних та податкових органах відчутно зростуть.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна ДЕРЕВ'ЯНКО, для НВ.Бізнес


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини