MENU

Справжній зміст Чистого четверга

1424 0

Поцілунок Юди

Чого тільки не пишуть про Чистий четвер. І про традиції і обряди, і про якийсь видуманий День священика. 

Щоб знати, що таке Страсний четвер і без багатьох слів, прочитайте з Євангелія, ну, хоча б це:

"Перед святом Пасхи Ісус, знаючи, що прийшов Його час перейти з цього світу до Отця, показав на ділі, що, полюбивши Своїх, які були в світі, до кінця полюбив їх. І під час вечері, коли диявол уже вклав у серце Іуді Симоновому Іскаріотові видати Його,

Читайте також: Від Юди Іскаріота до українських князів: зрада як явище історії

!!! Ісус, знаючи, що Отець усе віддав до рук Його і що Він від Бога вийшов і до Бога відходить, встав від вечері, зняв з Себе верхній одяг і, взявши рушник, підперезався. Потім налив води в умивальницю і почав умивати ноги ученикам, і обтирати рушником, яким був підперезаний. Підходить і до Симона-Петра, а той говорить Йому: Господи! Чи Тобі умивати мої ноги? Ісус сказав йому у відповідь: що Я роблю, ти тепер не знаєш, а зрозумієш потім. 8 Петро каже Йому: не вмиєш ніг моїх повік. Ісус відповів йому: якщо не вмию тебе, не матимеш частини зі Мною. Симон-Петро каже Йому: Господи, не тільки ноги мої, але й руки і голову. Ісус говорить йому: вмитому треба тільки ноги обмити, бо увесь чистий; і ви чисті, але не всі. Бо знав Він зрадника Свого, тому і сказав, що не всі вони чисті. Коли ж умив їм ноги і надів одяг Свій, то знову возліг і сказав їм: чи знаєте, що Я зробив вам? Ви називаєте Мене Учителем і Господом, і добре кажете, бо Я Той і є. Отже, якщо Я, Господь і Учитель, умив вам ноги, то і ви повинні вмивати ноги один одному. Бо Я дав вам приклад, щоб і ви робили так само, як Я зробив вам.

Читайте також: Безбожники и сохранившие веру: что выбрал бы Христос?

Істинно, істинно кажу вам: раб не більший за господаря свого, і посланець не більший за того, хто послав його. Якщо це знаєте, блаженні ви, коли виконуєте. Не про всіх вас кажу; Я знаю тих, кого обрав. Але нехай здійсниться Писання: той, хто їсть зі Мною хліб, підняв на Мене п’яту свою. Тепер кажу вам, перш ніж те збудеться, щоб, як станеться, ви повірили, що це Я. Істинно, істинно кажу вам: хто приймає того, кого Я пошлю, Мене приймає; а хто Мене приймає, приймає Того, Хто послав Мене. Сказавши це, Ісус стривожився духом, і засвідчив, і сказав: істинно, істинно кажу вам, що один з вас видасть Мене. Тоді ученики озирались один на одного, не розуміючи, про кого Він говорить. Один же з учеників Його, якого любив Ісус, возлежав при лоні Ісусовому. Йому Симон-Петро зробив знак, щоб запитав, хто це, про кого Він говорить. Той, припавши до грудей Ісуса, сказав Йому: Господи, хто це? Ісус відповів: той, кому Я, вмочивши, подам хліб. І, вмочивши хліб, подав Іуді Симоновому Іскаріоту. І з цим хлібом увійшов у нього сатана. І сказав йому Ісус: що робиш, роби швидше.! Але ніхто з тих, що возлежали, не зрозумів, до чого Він це сказав йому. Оскільки в Іуди була грошова скринька, то деякі гадали, що Ісус звелів йому купити те, що треба було до свята, або щоб дав що-небудь убогим. Він, взявши той хліб, одразу ж вийшов; а була ніч." (Євангеліє від Іоана, розділ 13).

Тепер зрозуміло? А то – традиції, обряди, католицький новотвір – День священика.

Сьогодні день Христа, що заради нашого спасіння йде на хресні страждання!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юрій ЮРЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини