MENU

Зберегти б те, що є: очікування бізнесу від нового президента

4247 0

Наша ментальність така, що після зміни влади ми чекаємо чудес, швидких і помітних поліпшень. Але економіка інерційна і неповоротка, і зміни відбуваються дуже повільно. Тому нам необхідно зосередитися на збереженні наявної економічної стабільності.

Саме так прихід нового президента сприймає український бізнес. Ніхто не чекає чудес або економічних проривів. Ми розуміємо, що далеко не все перебуває в компетенції президента. Більшою мірою від нього залежить курс і тон, який він задасть у змінах, зокрема економічних.

Винаходити велосипед не потрібно: достатньо підтвердити ті поліпшення у фіскальній сфері, які були анонсовані попередньою владою. Зокрема, ввести податок на виведений капітал, нульове декларування і як мінімум окреслити стратегічний план підтримки та розвитку внутрішнього виробника.

Читайте також: Порошенко не смог: сможет ли устоять перед соблазнами ручного управления силовиками Зеленский?

Бізнес очікує від нового глави держави, в першу чергу, реформування податкового законодавства. Винаходити велосипед не потрібно: достатньо підтвердити ті поліпшення у фіскальній сфері, які були анонсовані попередньою владою. Зокрема, ввести податок на виведений капітал, нульове декларування і як мінімум окреслити стратегічний план підтримки та розвитку внутрішнього виробника. 

Ці законодавчі ініціативи були б вельми доречні. Але і їх не варто чекати швидко: у новообраного президента немає власної фракції в парламенті, а до формування нового скликання Верховної Ради доведеться почекати до кінця року. Тож поки, думаю, далі розмов справа не піде. Головне, щоб ці розмови трансформувалися в реальні законопроекти після парламентських виборів.

Для того, щоб зберегти економічну стабільність і не розгубити те, що вже було досягнуто, важливо утримати курс валют і підтвердити домовленості з міжнародними фінансовими інституціями. Про істотне зростання економіки ми поки не говоримо, тому важливо зберегти її стабілізацію.

Читайте також: У Зеленського та Порошенка озвучили позицію щодо видачі російських паспортів

Цьому, звісно, може сильно перешкодити політична боротьба між двома опонентами, яка нікуди не зникне, а просто переміститься на поле передвиборчої боротьби за депутатські мандати. І навряд чи ця боротьба позитивно позначиться на економіці.

Підсумовуючи: найближчим часом поліпшень не передбачається, але ніхто на них особливо не сподівається. Будуть декларації, плани, заяви. Але важливо зберегти хоч економічну стабільність, яка є, тому що бізнес вже звик до нинішнього курсу валют, до зрозумілого зовнішньоекономічного курсу. Ринки перебудовувалися і далі перебудовуються з російського ринку збуту на європейський з відповідними умовами та стандартами якості. Звісно, ми поки відправляємо мало товарів, а більше сировини, але і це вже непогано. Залишилося продовжувати роботу всередині країни, не робити різких рухів, зберегти наявну динаміку і напрям розвитку, щоб незабаром вийти на виробництво якісних закінчених продуктів з високою доданою вартістю, які не соромно буде продавати на світових ринках.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Руслан СОБОЛЬ, для НВ.Бізнес


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини