MENU

Чому нас не має обходити, де працюватиме адміністрація нового президента

3409 7

Може тільки дивувати, з яким захопленням громадськість долучилася до обговорення безглуздої розмови про те, в якому приміщенні працюватиме адміністрація нового президента країни

Володимир Зеленський дійсно вміє задавати тренди – і якщо так піде й далі, то всі наступні роки ми обговорюватимемо дизайн кабінетів його співробітників, матеріал, із якого шитимуть форму для нацгвардійців, та ефективність спецзв'язку, яким користуватимуться наші чиновники.

Читайте також: Перехідний період обіцяє стати часом абсолютної невизначеності – Портников

Проте немає жодного значення, в яких приміщеннях працює адміністрація президента. Важливо тільки, щоб держава не витрачала гроші платників податків для її функціонування, зокрема для переміщень із одного місця до іншого й назад. І ще важливо, щоб ця адміністрація працювала ефективно.

А ефективність забезпечується не якістю шпалер у кабінетах, не телефонами спеціального зв'язку, не новомодними просторами. Ефективність забезпечують люди й розумінням завдань. Оркестр із райцентру не зіграє на світовому рівні навіть у найкращому оперному театрі Європи, а великий музикант здатний перетворити на Ла Скала сільський клуб зі старим роялем.

Залишається тільки дивуватися, що в нашому столітті потрібно пояснювати людям такі прописні істини. Потрібно нагадувати, що Стів Джобс придумав iphone не тому, що працював у коворкінґу, а тому, що мав бачення, бо був професіоналом. Професіоналізм і бачення – запорука успіху в державному управлінні, їхня відсутність – гарантія поразки та краху країни.

Читайте також: Портников: Прагнення відправити у відставку Парубія – не стільки про владу, скільки про реванш і хаос

Саме тому мене абсолютно не цікавить, куди переїде адміністрація нового президента й чи переїде взагалі. Мене цікавить зовсім інше – чи здатен новий голова держави зібрати ефективну команду професіоналів державного управління. Мене цікавить, чи будуть у цій команді люди, які пов'язані з різними олігархічними кланами, й чи збираються вони лобіювати їхні інтереси. Мене цікавить, яким буде бачення новими призначенцями функцій адміністрації президента й ролі керманича держави в системі державного управління. Мене цікавить, як адміністрація президента збирається взаємодіяти з урядом і парламентом у перехідний період і які плани її співробітників після проведення парламентських виборів і формування нової коаліції. Мене цікавить, як проходитиме процес відбору на вищі державні посади, подання кандидатур на які перебуває у прерогативі президента.

Ось що цікавить мене, ось що повинно цікавити громадян. Ми не збираємося ставати масовкою в шоу "Переїзд із Банкової та ремонт у коворкінґу". Нам потрібне управління, а не розвага.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини