Християни східного обряду відзначають Великдень
Християни східного обряду відзначають у неділю, 28 квітня, одне з головних релігійних свят — Великдень. У цей день, згідно з християнським віруванням, воскрес Син Божий після того, як його розіп’яли на хресті.
Великоднє богослужіння розпочалося у всіх церквах, після нього традиційно починають освячувати паски. До храмів сьогодні з Єрусалиму доставили Благодатній вогонь, який зійшов о 14:31 за київським часом. До Києва його привезла українська делегація.
Читайте також: Великдень: навіщо ми фарбуємо яйця і печемо паски?
Воскресіння Ісуса Христа з мертвих по трьох днях після смерті - центральна доктрина в Християнстві, яка протягом сторіч проповідувалась язичникам і є найважливішою подією (і святом, знаним як Пасха чи Великдень) християнського суспільства.
Ісус Христос воскрес о ранній порі в неділю, на початку нового єврейського тижня, оскільки у древніх євреїв неділя була першим днем тижня і починалася зразу ж після заходу сонця в суботу.
Тому неділя стала святим днем для християн і теж зветься Господнім Днем. Для древніх євреїв Господнім днем був останній сьомий день тижня — субота. Тому четверта заповідь Шануй день Господній, щоби святити його розуміється християнами і юдеями по-різному.
Читайте також: На Михайлівській площі пройде фестиваль "Твоя Пасха-Fest"
Для християн Господній день воскресіння — неділя — став днем відпочинку. Звідси його українська назва — неділя (від не ділати, не робити, тобто відпочивати). Також виконання будь-якої праці в неділю в християнстві вважається гріхом і недодержанням четвертої заповіді, оскільки така праця порушує святість Господнього дня, яка полягає в спокої та мирі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки