Путін підписав закон про ізоляцію російського інтернету
Президент РФ Володимир Путін підписав закон про «суверенний інтернет», що передбачає ізоляцію рунету.
Документ опубліковано в середу на офіційному інтернет-порталі правової інформації.
Відповідно до закону буде створено національну систему маршрутизації інтернет-трафіку, головне завдання якої - забезпечення «надійної роботи російського сегмента інтернету в випадках збоїв або цілеспрямованого масштабного зовнішнього впливу».
Закон був «підготовлений із урахуванням агресивного характеру ухваленої у вересні 2018 року Стратегії національної кібербезпеки США». «У підписаному президентом США документі декларується принцип «збереження миру силою», Росію ж прямо й бездоказово звинувачують у скоєнні хакерських атак, відверто говориться про покарання», зазначають автори.
Читайте також: "Україна – не Росія": де живе свобода слова
«У цих умовах необхідні захисні заходи для забезпечення довгострокової та стійкої роботи мережі Інтернет у Росії, підвищення надійності роботи російських інтернет-ресурсів», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
При цьому в документі визначаються необхідні правила маршрутизації трафіку, організовується контроль їх дотримання, створюється можливість для мінімізації передачі за кордон даних, якими обмінюються між собою російські користувачі. Законом також запроваджуються нові поняття: «точка обміну трафіком», «номер автономної системи».
Відповідно до поправок, на держоргани, органи місцевого самоврядування, державні та муніципальні установи при здійсненні взаємодії в електронній формі, зокрема з громадянами та організаціями, покладається обов'язок забезпечувати можливість здійснення такої взаємодії відповідно до правил і принципів, встановлених нацстандартами РФ у галузі криптографічного захисту інформації, затверджених відповідно до закону «Про стандартизацію в Російській Федерації».
Функції з координації забезпечення сталого, безпечного й цілісного функціонування інтернету на території Росії покладаються на Роскомнагляд.
Також визначаються транскордонні лінії зв'язку і точки обміну трафіком. Їх власники, оператори зв'язку, зобов'язуються під час виникнення загрози забезпечити можливість централізованого управління трафіком.
Крім того, передбачається можливість встановлення на мережах зв'язку техзасобів, які визначають джерело трафіку, що передається. Техзасоби повинні будуть мати можливість обмежити доступ до ресурсів із забороненою інформацією не лише за мережевими адресами, а й шляхом заборони пропуску трафіку. Також, відповідно до закону, буде створена інфраструктура, що дозволяє забезпечити працездатність російських інтернет-ресурсів у разі неможливості підключення російських операторів зв'язку до зарубіжних кореневих серверів.
Читайте також: У Росії зроблено важливий крок до повного придушення свободи слова
Крім того, передбачено проведення регулярних навчань органів влади, операторів зв'язку і власників технологічних мереж із виявлення загроз та відпрацювання заходів з відновлення працездатності Рунету.
Закон набирає чинності з листопада 2019 року, за винятком положень про криптографічний захист інформації та національну систему доменних імен, які почнуть діяти 1 січня 2021 року.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки