Беспалий: Традиційно наші гаранти передають у спадок наступникові граблі
Дозвіл на показ заповненого бюлетеню – потужна зброя адмінресурсу, потужна зброя скупників голосів та неправомірний агітаційний ресурс. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook пише український політик Борис Беспалий. За його словами, таємниця голосування – це ті граблі, які наші гаранти традиційно передають у спадок наступникові.
"Чи не найбільша проблема скупника — контроль волевиявлення: гречку роздав, а облизня упіймав. Як тільки не пробують контролювати: "карусель" крутять, мобільниками фотографують, мережі хитромудрі плетуть: ККД мізерний! А дозволь демонструвати заповнений бюлетень, і проблема контролю закупів буде вирішена!", – пише він.
Читайте також: Граблі подані. Зубець перший: дострокові вибори
За його словами, право показувати заповнений бюлетень – зворотна сторона права його контролювати.
"Звісно, на кожний вид порушення можна шукати свою протиотруту. Часткову. А навіщо, як є апробована століттями демократії протиотрута гуртова! Ви проти, щоб куплені могли показувати заповнений бюлетень покупцеві? Підлеглі начальнику? Якщо так, тоді для Вас таємне голосування — справжня цінність, а не заморочка, прописана у законі, щоб транші МВФ отримувати. А цінності варто захищати. Законом. Аж тут питання, яким: адміністративним чи кримінальним? Фішка в тому, що сума підкупу може значно перевищувати суму штрафу! Тож адміністративний штраф — бар’єр низенький. А той же штраф як кримінальне покарання, означає суд і судимість! Перспектива невесела", – розповідає Борис Беспалий.
Читайте також: Борис Беспалий: Третій зайвий
Політик нагадав статтю 159 Кримінального Кодексу "Порушення таємниці голосування": "1. Умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років".
За його словами, відносно невелика потенційна кара реально стримує країну від сповзання у радянське минуле, до виборів без вибору: "Непоганий приклад, як мінімальними засобами досягати максимального результату. І не ганити 159-ту статтю треба, а поважати і неухильно дотримуватись".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки