MENU

Головне – не штрафи. Чому українці одразу після перетину кордону перетворюються на законослухняних й чемних європейців

1631 0

Ранковий трафік. Вулиця Олени Теліги повільно "повзе" вгору. Праворуч, у смузі громадського транспорту, трохи активніше пересуваються на своїх автівках наші співгромадяни, яким плювати на всілякі умовності. Мені дуже хочеться крутнути праворуч і їхати швидше. Але стримую рефлекторні рухи. Тягнуся далі за якоюсь вантажівкою, яка дихає в мене хмарами чорного диму з безліччю канцерогенів. Захищає відносна герметизація салону й рециркуляція повітря всередині. Заради розваги уявляю водіїв у протигазах.

Читайте також: В Україні можуть підвищити штраф за ігнорування ременів безпеки до 510 гривень

Тягнуся, бо сам на це погодився. Бо "Європа – так Європа". Попри всілякі незручності. Там, у цій самій Європі, зазвичай, не займають смугу громадського руху. Якщо, звісно, це не якась екстремальна ситуація й не туристи зі сходу. Й не виконують лівий поворот, якщо його там не передбачено. Як у нас, в районі Шулявського шляхопроводу, на проспекті Перемоги. Де стоїть черга з тих, хто хоче "пірнути" ліворуч.

А ще в Європі пристібаються пасками безпеки. Й не лише тому, що вони рятують життя. А тому, що так домовились. За допомогою законів. І, що цікаво, у переважної більшості моїх співгромадян це розуміння спрацьовує... одразу після перетину польського (словацького, угорського, румунського) кордону.

Наші люди негайно перетворюються на законослухняних й чемних європейців. Які нічим не відрізняються від поляків, німців чи чехів. Хіба-що номерами авто. Чим абсолютно заперечують "генетичну" теорію про якісь ментальні відмінності. Яких, насправді, не існує.

Читайте також: Ціна секунд, що рятують життя в ДТП

Аж тут фінал цієї історії: патрульна машина поліції з маячками й автомобіль громадянина, якому плювати на домовленості про те, що залишаємо один ряд для громадського транспорту й екстренних служб.

Повірте, жодної зловтіхи. Лише радість за те, що, цілком ймовірно, однією людиною з домінантою європейських цінностей в нашій країні стане більше. Від усвідомлення того, що головне – навіть не штрафи. А щось інше, більш важливе.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ТУЗОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини