MENU

Перший крок назустріч суспільству дисциплінованих платників податків

688 0

Радник новообраного президента України Данило Гетьманцев наголосив на необхідності обов'язкового податкового декларування доходів громадянами країни. Я б уточнив, що найважливіше – це навіть не декларування, а сплата податків

Україна повинна стати такою ж країною сумлінних платників податків, як усі інші країни цивілізованого світу. Коли українці розповідають одне одному історії про Сінгапур або скандинавські країни, нехай задумаються, скільки громадян цих країн не платить податки своїй державі. Відповідь – нуль. Тому що без тотального оподаткування неможливо перемогти корупцію, допомогти малозабезпеченим верствам населення, створити ефективну державу.

Читайте також: Сім кроків для втілення в життя політичного гасла про чесні податки

Але умови для такої сплати податків зобов'язана створити сама влада. Адже в інших країнах українці прекрасно платять податки, і їм навіть на думку не спадає ухилитися – тому що цього не передбачає сама система. Ось така система повинна бути створена й у нас – яка не припускає самої можливості відмови від оподаткування. А для цього потрібно знищити "тіньову економіку", провести демонополізацію, зацікавити громадян в участі в розвитку держави. 

Але, звичайно, починати потрібно не з тотальної сплати податків. Починати потрібно з тотальної податкової амністії. Для чиновників вона вже відбулася – завдяки фокусу зі скасуванням статті про незаконне збагачення. А тепер надійшла черга решти українців – із тією лише різницею, що має бути виключений публічний доступ до "нульової" декларації. Податкова амністія повинна стати угодою громадянина й держави. І першим кроком до створення суспільства дисциплінованих платників податків.

Читайте також: Моя халабуда скраю: народне коріння корупції

Можуть сказати, що така реформа не буде популярною. Але президент, за якого проголосувало 73% громадян, цілком може дозволити собі робити кроки, які сьогодні не будуть зрозумілі більшості населення. Це і є використання капіталу довіри для реальних змін. До того ж Володимир Зеленський, як він сам це неодноразово підкреслював, – президент одного терміну. Йому не потрібно, на відміну від попередників, піклуватися про рейтинг. Йому треба використовувати цей рейтинг, аби зламати архаїчну систему тотального кумівства й неповаги до держави.

Щоби дати мешканцям України змогу стати справжніми громадянами – а це можливо тільки тоді, коли ти сам платиш за майбутнє своєї країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини