Про терміни у сфері штучного інтелекту на прикладі садіння та копання картоплі
У декого сезон картоплі вже закінчився, а в декого ще триває. А це означає, що можна поєднати приємне з корисним і вивчити щось нове.
Сьогодні поговоримо про терміни у сфері штучного інтелекту на прикладі процесу садіння та копання картоплі.
Ви викопали всю картоплю і зсипали її на одну купу. Після чого починаєте її сортувати на велику, середню та маленьку.
Це класифікація.
В процесі сортування виявилось, що маленьку картоплю потрібно додатково сортувати на маленьку і дуже маленьку, а також потрібно окремо відкладати картоплю окремого сорту.
Це кластеризація з невідомою кількістю кластерів.
Читайте також: ТОП-12 корисних посилань для українського бізнесу
Ви берете картоплю і не знаєте, чи вона велика чи середня.
Це нечітка класифікація (fuzzy classification).
Ви берете картоплю і розумієте, що це картопля. Ви берете іншу картоплю і розумієте, що це картопля. Ви берете огірок, і розумієте, що це огірок. Ви берете буряк і розумієте, що це буряк.
Це розпізнавання образів (image recognition).
Ви берете картоплю і розумієте, що це картопля. Ви берете іншу картоплю і розумієте, що це картопля. Ви берете огірок, і розумієте, що це не картопля. Ви берете буряк і розумієте, що це не картопля.
Це бінарна класифікація.
У вас величезний город, що засаджений картоплею, але ви не пам'ятаєте, де який сорт картоплі садили. Тому починаєте викопувати по кілька кущів картоплі з різних сторін. Викопавши кілька кущів, ви згадуєте, де що посаджено.
Це summarization.
Ви садите картоплю і раптом виявляється, що картоплі у вас не вистачає. Тому ви починаєте різати картоплю навпіл і кидати в лунки лише половинки.
Це – розбалансований набір даних (imbalanced dataset) і алгоритм SMOTE.
Ви садите картоплю і бачите, що багато картоплин – гнилі. Тому ви викидуєте їх на смітник.
Це процес очищення даних.
Ви садите картоплю і раптом виявилось, що картоплі у вас не вистачає. Тато каже, що можна взяти трохи у родичів, що живуть в сусіднього селі. Але перед цим можна зайти до сусідів і спитати чи є у них картопля і якщо є, то до родичів в сусіднє село бігти не треба. Ваш дід також просить забігти по дорозі й купити сигарет. Вам потрібно повернутись до обіду з картоплею і сигаретами.
Це задача комівояжера.
Ви садите картоплю. Ваша бабця говорить вам садити рідше. А ваш дід – щоб частіше. А мама взагалі каже, що треба посадити помідори. Крім того, мама каже, що лунки треба робити глибшими. Ви повинні правильно виконати всі настанови.
Це розпізнавання й обробка природної мови (natural language processing).
Читайте також: Лідерство, бізнес і стартапи на прикладі процесу садіння картоплі
У вас є цілий погріб з картоплею різних сортів. Вам потрібно вибрати той сорт, який дасть найкращий врожай. Сусід, що проходив мимо, каже, що найкращий врожай дасть сорт А.
Це продвинута аналітика (advanced analytics).
Для того, щоб швидше посадити та викопати картоплю, замість лівої руки ви прироблюєте металеву руку з моторчиком. Продуктивність ваша значно зростає.
Це трансгуманізм (H+).
Ви постійно садили картоплю під лопату. І всі ваші сусіди постійно садили картоплю під лопату. А потім ви почали садити картоплю за допомогою плуга. І всі ваші сусіди почали садити картоплю за допомогою плуга. А потім ви почали садити картоплю за допомогою трактору. І всі ваші сусіди почали садити картоплю за допомогою трактору.
Це машинне навчання.
А потім приїхав Ілон Маск на гіперлупі й сказав, що більше садити картоплю не треба, бо він її буде садити на Марсі.
Це сингулярність.
Ви садите картоплю. І тут приїжджає ваш далекий родич, який навчався в Кембриджі й здивовано запитує вас, а для чого садити картоплю, якщо її можна купити в магазині.
Це суперінтелект.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки