MENU

Bloomberg: Українці працюють у кожній п'ятій польській компанії

409 0

Кількість зареєстрованих у Польщі іноземців за останні п'ять років зросло більш ніж у п'ять разів, що послабило напруженість на ринку праці в умовах рекордної нестачі працівників.

За даними на кінець березня, дві третини з більш ніж 600 тисяч іноземців, які сплачують внески до управління соціального страхування (ZUS), приїхали з України. Це в три рази більше, ніж півстоліття тому. Кількість працюючих у Польщі зростало з кожним роком, всупереч побоюванням, що після спрощення перетину кордону, українці поїдуть до більш заможних держав ЄС.

"Деякі люди передбачали, що на ринку праці буде більше проблем, зокрема додаткове підвищення заробітної плати", – зазначив голова центрального банку Польщі Адам Глапіньскі. "Виявилося, що компаніям вдалося підвищити зайнятість, оскільки немає перешкод в залученні як місцевих працівників, так і працівників з України", – додав він.

Згідно з методологією ЄС, рівень безробіття в Польщі перебуває на рекордно низькому рівні 3,8%, а економічне зростання становить близько 5% з 2017 року.

За оцінками рекрутингового агентства Personnel Service, у зв'язку з тим, що після вступу Польщі до ЄС у 2004 році більше 2 мільйонів поляків виїхали за кордон, на сьогоднішній день українці працюють у кожній п'ятій польській компанії. За прогнозами, кількість українських працівників, зареєстрованих в управлінні соціального страхування, до кінця 2019 року збільшиться на 30%. В даний час у Польщі працюють близько 1,5 мільйона українців з 38 мільйонів чоловік населення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оригінал на Bloomberg

Переклад – UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини