MENU

Рішення про розпуск парламенту абсолютно правомірне. Коаліція припинила існувати 29 березня 2016 року, – Тимошенко

916 4

Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час брифінгу розповіла, як проходили консультації з новообраним президентом стосовно розпуску парламенту, а також пояснила, чому саме рішення про проведення дострокових виборів правомірне.

"Хотіла би розповісти про те, як відбулися консультації з президентом. Все лідери фракцій мали можливість висловитися стосовно пропозиції розпустити ВР. За круглим столом  існували дві думки: частина лідерів фракцій висловилися, що це законна дія, частина вважали, що указ буде неправомірним. В тому числі і голова ВР. Але я на цій зустрічі навела саме правові підстави, які засвідчують, що розпуск парламенту правомірний.

Дострокове припинення роботи ВР є абсолютно легітимним. Правовою підставою є стаття 106 Конституції Україно, яка говорить про те, що  президент має право припинити повноваження ВР в тому числі, якщо немає коаліції у ВР. Зараз намагаються трактувати,  що коаліція існувала до минулої п'ятниці.  І тому треба мати 30 днів для проведення консультацій...  Та це абсолютно хибний правовий підхід.

Читайте також: Радник Зеленського назвав офіційну причину розпуску Ради

Коаліція припинила існувати 29 березня 2016 року, коли з неї вийшла фракція РПЛ (до цього вийшли "Самопоміч" та "Батьківщина", - ред.). Тож  30 днів потому ВР мала бути розпущена, адже законодавчий орган вже не працював в легітимній площині, а займався ситуативним лобізмом. Робота базувалась виключно на корупційних змовах за лаштунками.  До того ж  приймалися рощення, які довели країну до сьогоднішнього стану. Саме тому правові підстави для розпуску парламенту є", – пояснила Юлія Тимошенко

Також політик продемонструвала указ президента Віктора Ющенка 2007 року про проведення дострокових парламентських виборів. Тоді парламент припинив діяльність згідно статті 102 Конституції України.

"Насправді є ще один правовий аспект. Так у статті 102 Основного Закону сказано, що президент є гарантом додержання конституції  прав і свобод людей. За останні роки права і свободи людей  жорстко, цинічно та несправедливо порушувались. Була спотворена система державного управління. Тож згідно цієї статті новообраний президент  має також всі підстави припинити цей хаос. Тому немає жодного сумніву правомірно чи неправомірно  розпускається парламент.  Абсолютно правомірно!", – завершила лідер "Батьківщини".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

ГОРДОН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини