MENU

Експерт: Портнов розраховує, що український суд визнає Крим російським?

2020 14

Цікаві речі. Андрій Портнов у РФ надивився російського телебачення (?) й подав у ДБР України на Порошенка (і, здається, ще кількох військових зверхників) заяву про начебто ознаки порушення тими низки законів України: від перевищення службових повноважень до зради Батьківщини й спроби насильницької зміни територіального устрою й влади в державі (!).

Може, все те десь там колись і могло б бути – хтозна, але Портнов прив'язав усі ті "злочини" до епізоду, коли українське військове керівництво – чи то ВМС чи то Генштаб – направили десь із Одеси в українські порти Азовського моря три військові судна.

Читайте також: Коли до Києва приїхав Портнов і хизується, це точно щось не так пішло – політолог

Безперечно, для України буде справа честі розслідувати, чому було проігноровано інформацію військової розвідки, котра, якщо така є, неодмінно мусила б дати прогноз результатів спроби проходження суднами окупованими територіями. Чому під час проходження українськими кораблями української території українськими посадовими особами було застосовано норми міжнародного морського права так, начеб Крим уже належив РФ? Чому, взагалі, було проігноровано цілком очікувану реакцію росіян на такий демарш "їхніми" водами й чому українське державне й військове керівництво, фактично, передало в руки росіян українських моряків та майно МО України?

Але Портнов явно пересидів зайве в Росії. На його думку, українські суди мають визнати, що Україна не мала права надсилати українські судна маршрутом вздовж українського Криму й через українську протоку в українські порти в Азовському морі. Або мусила б це якось погодити з агресором, визнаючи цим, що визнає законною анексію Криму Російською Федерацією.

Або, що реальніше, може, це якраз і є спроба РФ руками Портнова легалізувати рішенням українського суду отой "російський" стан речей, пов'язаний з незаконною анексією Криму та, відповідно, територіального моря й протоки в Азовське море? Мабуть, це єдине розумне пояснення. Але ж тепер треба буде подивитися цей суд!

Читайте також: Уклав угоду з "хунтою"? Портнов заявив, що в Києві його охороняють поліціянти

Справу, чому військове (?) керівництво "поперло" на контрольовану окупантом територію військові кораблі без урахування очевидних наслідків і без підготовки до варіантів "А" і "Б", що завдало тяжких наслідків, безперечно, мусить отримати юридичну оцінку в Україні. Але це справа суто внутрішня, що потребує ретельного дослідження й висновків військових фахівців і юристів. Але Портнов, здається, або передивився російського телебачення або все ж розраховує на прецедентне рішення українського суду, де непомітно, "за духом закону", може бути визнано приналежність півострова Крим Російській Федерації.

Тим більше, ключовим елементом доказів у цій справі може стати той факт, що українські моряки від імені держави Україна зверталися до РФ про дозвіл пройти Керч-Єнікальським каналом так, начеб він належав РФ, що, дійсно, дає привід росіянам стверджувати, що Україна "де-факто" визнає Крим територією Росії. І хтось же з українських посадовців прийняв тоді таке рішення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Василь ЛАПТІЙЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини