MENU

Фурса: Верховенство права – це ключова вимога до Зеленського

1069 4

Чому так важливо, що Зеленський порушує закон

Дуже часто лунають закиди, що не можна дорікати Зеленському через неповагу до верховенства права. Бо ж до нього в нас верховенства права не було, тому чому ж ви від нового президента вимагаєте дотримання законів.

Це лицемірство, насправді.

Але чому? Тому що більшість виборців голосувала саме за чесного кандидата, який буде дотримуватись закону і змусить це робити інших. А це дуже важливо, бо не можна змусити всіх жити по закону і одночасно закон порушувати. Так не працює.

То ж, за Зеленського голосували саме як за чесного хлопця. Роблячи ставку на фразу Вацлава Гавела, що 5 років помилок краще, ніж 50 років саботажу. Ніхто ж не вважав і не вважає, що Зеленський щось тямить в економіці? Ні. Ніхто не вважає, що він розбирається в державному управлінні? Не думаю. Ніхто не бачить в ньому досвідченого дипломата? Аж ніяк. То ж голосували саме за чесну людину. Чесність якоі мала б компенсувати некомпетентність. І теоретично така можливість завжи є. Чисто теоретично.

Читайте також: Зачем Зеленскому скандальное назначение Богдана? Объяснений тут может быть только два

В результаті, обираючи між професійним, але не чесним (на думку виборців) Порошенко і не компетентним, але чесним (на думку виборців) Зеленським, обрали Зеленського. За його чесність. Порошенко був ефективним, але не чесним (на думку виборців) і украінці вирішили, що більш ефективним буде чесна людина. І обрали Зеленського.

Саме тому від нього перш за все варто вимагати чесності і дотримання законів. І критикувати перш за все саме за попушення законів, подвійні стандарти і нещирість.

Саме тому так важливо, що Зеленський порушує закон, коли розганяє Верховну Раду. Бо, керуючись політичною доцільністю, це міг би робити Порошенко, а чесна людина має дотримуватись верховенства права.

Саме тому важливо, що Зеленський призначає Богдана, порушуючи закон про люстрацію. Бо порушувати закон міг би і Порошенко, але при цьому будучи професіоналом. Чесна людина має дотримуватись закону і змушувати це робити інших.

Саме тому обурення викликає призначення на СБУ його друга дитинства, адже і Порошенко міг це зробити, а Зеленський обіцяв прозорі конкурси і відсутність кумівства.

Саме тому подавати законопроект про закриті списки після договорянка з кимось не можна Зеленському, тому що так би робив і Порошенко. А не чесна людина, яка обіцяла своїм виборцям відкриті списки (хоч мало хто взагалі розуміє, що таке ці відкриті списки).

Читайте також: Схоже, цей чувак вибрав політичну евтаназію, це його право – журналіст про очільника АП Богдана

Від Зеленського важно вимагати компетентності, так само як і неможливо вимагати чесності від Порошенко чи більшості народних депутатів Верхової Ради. Це факт і факт добре відомий. Але якщо компетентності ще можна навчитись, теоретично, то з чесністю все просто. Ти або відразу чесний, або ні. Ти або відразу виконуєш закони, або ні. Ти або відразу призначаєш людей Коломойського, або ні.

І тому верховенство права – це ключова вимога до Зеленського. Бо чесність була його головною фішкою. А без неі він не вартий нічого. Як президент краіни. І просто хамити депутатам, що так подобається людям, можна було б покликати будь якого вахтера з Украіни. У нас таких багато. Варто лише дати таким людям владу і вони починають поводити себе як останнє хамло. Але президента обирали не для цього.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій ФУРСА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини