MENU

Науковець: Заморожування конфлікту – єдиний реальний варіант, як досягти миру на Донбасі

2513 10

Україні на сьогодні дуже потрібен мир. Так само, як і важливі економічні та зовнішньополітичні перемоги, нова якість роботи всіх органів влади. І всі означені цілі є взаємопов’язаними. Президент Зеленський під час інавгурації правильно наголосив на необхідності припинення воєнних дій. Але далі з боку його адміністрації пішли незрозумілі заяви про те, що питання миру з Росією треба винести на референдум. Тут відразу зазначу: наміри нової президентської влади вирішувати поточні політичні проблеми через референдуми загалом є політично безвідповідальними й економічно необґрунтованими, а у питаннях війни й миру – тим більше, бо тут важливими є експертні оцінки фахівців в галузі безпеки, міжнародних відносин, військових справ.

Читайте також: Більшість українців так і не усвідомила, чому почалася ця війна та яка мета агресора – журналіст

Скориставшись з таких непродуманих заяв президентської адміністрації, особливо активізувались різні медведчуківські середовища і почали проштовхувати ідеї про те, що Україна мусить надати широку автономію Донбасу з відповідними змінами в Конституції і зробити все, щоб «сподобатись» населенню окупованих територій (виплачувати пенсії, зарплати, безкоштовно подавати електроенергію, воду і т. п.). Мовляв, тоді це населення «полюбить» Україну і захоче інтегрувати до складу нашої держави. Але це не просто ілюзорні, але й небезпечні ідеї, бо призведуть до фактичного включення так званих "ЛНР"та "ДНР" в політичну систему України нібито як автономних, а по суті незалежних утворень. А наступний етап таких підступних планів – трансформувати Україну в федеративну державу та позначити реальні лінії її розколу.

Але чи є реальні варіанти припинення воєнних дій? Є. І це можна зробити, розмістивши на лінії зіткнення міжнародні миротворчі війська. І що важливо: путінський режим, категорично виступаючи проти запровадження миротворчих сил на всій лінії російсько-українського кордону і створення міжнародної адміністрації, все ж може погодитися на такий варіант, розраховуючи на зменшення своїх воєнних витрат і деяке послаблення санкцій.

Читайте також: Крим може стати (під оплески більшості населення України) розмінною монетою у торгах із Путіним

До чого це призведе? До перетворення воєнного конфлікту на Донбасі у заморожений. Хтось може сказати, що це є успішним вирішенням проблеми. Це дійсно так. Але альтернати заморожуванню конфлікту нема, і це по суті єдиний реальний варіант, як досягти миру. 

Також в інтересах України не продовжувати злочинну торгівлю з окупованими територіями, а, навпаки, – створити передумови її повної економічної блокади. Усі заяви про те, що це негуманно, є не лише демагогічними, але блюзнірськими, адже виходить так, що Україна сама надає економічні ресурси злочинцям, які вбивають наших людей. Безпідставними є і твердження, що там, мовляв, є наші громадяни. Насправді проукраїнського населення на окупованих територіях практично не залишилось. А ті, які залишились, до таких дій поставляться з розумінням.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини